Wydarzenia Bielsko-Biała

39 potwierdzonych zakażeń świńską grypą w Bielsku-Białej i powiecie bielskim

Fot. Marcin Kałuski

Do dzisiaj (dane z 12.00) naliczono 35 przypadków zakażenia AH1N1 w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, trzy w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej oraz jeden w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej.

Liczba zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne stale rośnie. O ile w styczniu zgłoszono 3 980 podejrzeń zachorowań na grypę, to w pierwszym tygodniu lutego już 2 150.

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na infekcje grypowe, w tym grypę AH1N1, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów na kolejnych oddziałach. Już wcześniej zamknięto dla odwiedzających Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii. Dzisiaj wprowadzono zakaz odwiedzin w oddziałach: Gastroenterologii, Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Kardiologii. W pozostałych oddziałach pacjenta może odwiedzać tylko jedna osoba w godzinach od 16.00 do 18.00.

4
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
MartaLuqLoloMarek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość
Marta

Za dużo osób przychodzi w odwiedziny do szpitali. Ja niedawno też kogoś odwiedzałam, Na sali każde łóżko było otoczone przez 3, 4 osoby. Kichanie, kaszlanie itp. W sali duszno i smrodek. Jak chory w takim miejscu może mieć odrobinę intymności.

Luq
Gość
Luq

Jasne jasne a wycieczki szkół rodzenia odbywają się normalnie – warto dodać po oddziałach gdzie również były przypadki świńskiej grypy. Wpuszczać chcą pojedynczo ale grupy ze szkół rodzenia w każdej ilości. Żenada

Marek
Gość
Marek

Bajka …..ah 1 nie istnieje kto pisze takie bzdury

Lolo
Gość
Lolo

Dokładnie