Wydarzenia Bielsko-Biała

40 lat temu na Złotych Łanach gościł Karol Wojtyła

Fot. Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska

Na Złotych Łanach świętują jubileusz 40-lecia wizytacji Karola Wojtyły. Uroczystej mszy świętej z tej okazji w miejscowym kościele przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

2 grudnia kościół św. Józefa w Bielsku-Białej wypełnił się mieszkańcami osiedla, z których niektórzy pamiętają wizytę Karola Wojtyły. Kardynał Stanisław Dziwisz nawiązał do historii parafii, która zawdzięcza swoje istnienie św. Janowi Pawłowi II. W 1976 roku kardynał Wojtyła ustanowił na Złotych Łanach ośrodek duszpasterski, a ks. Józef Szczypta stworzył w tym miejscu żywą wspólnotę i wybudował wspaniały kościół. – Tutaj, w tej powstające wtedy parafii, ks. kardynał na przełomie września i października 1978 roku przeprowadził ostatnią wizytację kanoniczną i zaraz potem udał się na konklawe do Rzymu. Dwa tygodnie później został wybrany biskupem Rzymu i dał się poznać całemu światu jako Jan Paweł II. Ojciec Święty wielokrotnie wspominał w Watykanie o łączących go duchowych więziach z parafią św. Józefa w Białej – mówił.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Jerzy . W Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy . W
Gość
Jerzy . W

Być może będzie powtórna okazja spotkać mi się z kardynałem Stanisławem Dziwiszem w pewnym miejscu . Nie sądziłem że spotkam kardynała Stefana Dziwisza w Kętach i zamienię parę zdań dzięki uprzejmości księdza który mnie pamięta z lat młodości . Była to dla mnie wielka niespodzianka .Życzę kardynałowi Dziwiszowi zdrowia oraz wszystkiego czego sobie życzy . Oby jak najdłużej sprawował swoją posługę dla dobra wszystkich wiernych wyznania rzymskokatolickiego .