Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

70-lat minęło…

Fot. Mirosław Galczak

W czanieckim Domu Kultury w sobotę 6 października Koło Gospodyń Wiejskich w Czańcu świętowało jubileusz 70-lecia.

Główne obchody poprzedziła Jubileuszowa Msza Święta w Kościele Parafialnym. Po niej odbyła się uroczysta gala w pobliskim Domu Kultury.

– Z okazji tak pięknego Jubileuszu pragniemy przekazać wszystkim członkiniom oraz sympatykom Koła słowa uznania za dotychczasową pracę społeczną dla dobra Gminy Porąbka, a przede wszystkim Sołectwa Czaniec. Dorobek 70-lecia działalności Koła jest z pewnością jednym z najpoważniejszych Jubileuszy w historii tej Gminy oraz niezwykle ważny dla wszystkich mieszkańców. Jesteśmy przekonani, iż dotychczasowa prężność działania Koła znajdzie właściwe zrozumienie u młodego pokolenia i tym samym będzie kontynuowany dotychczasowy dorobek. Życzymy wszystkim działającym w Kole Gospodyń Wiejskich w Czańcu zawsze dobrego zdrowia oraz satysfakcji z prowadzonej działalności społecznej. Zapewniamy równocześnie o naszej niezmiennej życzliwości dla tej formy działania. Państwa zaangażowanie jest bowiem nie tylko cennym wkładem w rozwój Gminy Porąbka, ale również stanowi ważny wkład w podtrzymywanie tradycji i zwyczajów na Podbeskidziu – życzenia w imieniu samorządu przekazał Paweł Zemanek, wicewójt gminy Porąbka.

W uroczystości wzięli udział m.in. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, senator Andrzej Kamiński, poseł Grzegorz Puda oraz Andrzej Płonka, starosta bielski.

Autorami fotoreportażu są Krzysztof Fiołek i Mirosław Galczak

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o