Cieszyn Na sygnale

Anaboliki w samochodzie Słowaka

Fot. Straż Graniczna

122 tysiące sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych, których wartość oszacowano na 672 tys. zł, ujawnili w kontrolowanym samochodzie funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podczas rutynowej kontroli, 5 lutego w Cieszynie, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali samochód na słowackich numerach rejestracyjnych. W pojeździe ujawniono pięć dużych toreb, w których znajdowało się 122 tysiące sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych w postaci ampułek, kapsułek i tabletek. Wartość zatrzymanego towaru wynosi 672 tys. zł.

Jak informuje mjr Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, 44-letni obywatel Słowacji, który przewoził anaboliki, został zatrzymany. Posiadanie i obrót tego rodzaju medykamentami na terenie Polski wymaga odpowiedniego zezwolenia albo, jak w przypadku niektórych ujawnionych sterydów, jest na terenie Polski zabroniony.

Zatrzymanemu Słowakowi za popełnienie przestępstwa przewidzianego w art.124 ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W ramach wszczętego w tej sprawie dochodzenia funkcjonariusze Straży Granicznej będą wyjaśniać źródło pochodzenia zabezpieczonych anabolików. Przedmiotem wszczętego postępowania karnego będzie również ustalenie potencjalnych odbiorców nielegalnego towaru.

 

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o