Bielsko-Biała Sport

Bielskie kadetki w półfinale

Fot. BKS Stal

Kadetki BKS Stal awansowały do półfinału Mistrzostw Polski.

Ćwierćfinałowy turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim podopieczne Romana Gila zakończyły z czterema zwycięstwami na koncie. Najpierw wygrały z gospodyniami turnieju (3:1),  a potem z MKS Kraśnik (3:0). To zapewniło awans z pierwszego miejsca do grupy mistrzowskiej. Tam bielszczanki pokonały zespół GKS Wieżyca 2011 Stężyca (3:0) i już wtedy zapewniły sobie awans do turnieju półfinałowego. W ostatnim pojedynku, z AZS AWF Wrocław, zawodniczki z Bielska-Białej wygrały z AZS AWF Wrocław, mimo że dwa pierwsze sety padły łupem wrocławianek.

Trener Roman Gil powiedział między innymi: – Najważniejsze, że plan został zrealizowany, a przed nami, mam nadzieję, dwa turnieje, z tym najważniejszym, a więc finałowym o Mistrzostwo Polski. Dziewczynki zagrały na miarę swoich możliwości z zaangażowaniem i serduchem. Zagraliśmy z drużynami, które nie są słabe, bo na tym etapie rozgrywek trudno o słabego przeciwnika, ale pokazaliśmy, że nie jesteśmy w tym miejscu przez przypadek. Przed ostatnim meczem mieliśmy już zagwarantowany awans, ale wygrana z wrocławiankami dała nam rozstawienie w losowaniu. Cieszę się, że choć przegrywaliśmy w tym spotkaniu 0:2 to mój zespół pokazał charakter i wygrał 3:2. Takie mecze tym młodym dziewczynom pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych i w każdym momencie można grać o zwycięstwo. Znamy już rywali w półfinale, ale trudno o nich coś więcej powiedzieć. Analizuję ich wcześniejsze mecze i na tej podstawie staram się oszacować, jakimi siłami dysponują. Każdy mecz i każdy turniej jest jednak inny tym bardziej, że to przecież bardzo młode siatkarki, które wahania formy mają bardzo duże. Przed nami na pewno trudne mecze, ale pojedziemy na półfinał walczyć. Nie zadzieramy nosa, ale też nie kulimy pod siebie ogona. Byłoby miło awansować, ale żeby to osiągnąć trzeba zagrać bardzo dobrze. Na szczęście za nami już problemy zdrowotne. Teraz mam zdrowe siatkarki, które lubią ciężko trenować i walczyć! Czy to wystarczy? Okaże się za niecałe trzy tygodnie.

Turniej półfinałowy odbędzie się w Bydgoszczy. Rywalkami BKS będą zawodniczki Pałacu Bydgoszcz, KS Metro Warszawa i MKS Avią Świdnik.

BKS Stal: Sara Wagner, Ewa Kostera, Kinga Stec, Marta Soboń, Greta Busz, Dominika Maciaszek, Agata Świerkot, Paulina Wisła, Adrianna Stanowska, Daria Kowalik, Anna Jurzak, Iwona Susałko.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o