Wydarzenia Cieszyn

Bierzmowanie w więzieniu

Fot. ZK w Cieszynie

W Zakładzie Karnym w Cieszynie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dwóch osadzonych przyjęło sakrament bierzmowania, którego udzielił im ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, ks. bp Roman Pindel.

Jeden z osadzonych, w ramach zajęć kulturalno-oświatowych, przygotował na tę okazję płaskorzeźbę z wizerunkiem ojca Maksymiliana Kolbego. Na pamiątkę wizyty płaskorzeźba wraz z monografią cieszyńskiej jednostki penitencjarnej została przekazana biskupowi. Dodatkowym akcentem tego wydarzenia było poświęcenie rzeźby przedstawiającej Chrystusa, która zawisła w kaplicy cieszyńskiego Zakładu Karnego.

W uroczystości brali udział również inni osadzeni oraz przedstawiciele dyrekcji i wychowawcy. Oprawę muzyczną przygotowali członkowie Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz”. Do bierzmowania skazanych przygotowywał kapelan jednostki, ks. Leszek Kogut.

2
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
AgaJak długo Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jak długo
Gość
Jak długo

Serio, chyba żart. Ten kraj to ruina gdzie ktoś kto przesmolił swoje życie ma lepiej niż uczciwie pracujący obywatel. W szpitalu na sor bez kolejki z obstawą. Miesięcznie utrzymanie kosztuje nas podatników ponad 3000, gdzie zdrowe byki leżą i się z nas śmieją, żenada

Aga
Gość
Aga

nie ma to jak merytorycznie adekwatny komentarz 😉