Kultura i rozrywka Wadowice Oświęcim

Brzeźnica: Malarstwo i saksofon

Fot. Edyta Łepkowska

Podhale to niezwykle wdzięczny temat dla artystów. Nic więc dziwnego, że plener oświęcimskiego Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury Grupa na Zamku w Murzasichlu zaowocował bogactwem różnorodnych obrazów, które teraz wędrują po różnych powiatach.

 

Przez ostatnie dwa miesiące prezentowane były w Spichlerzu Książki w Brzeźnicy. Tamtejszą wystawę zakończył uroczysty finisaż, w czasie którego można było osobiście poznać autorów wielu z prac. Nie wszystkich, ponieważ w Grupie na Zamku działają też artyści z odległych części Polski, nawet z województw dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Większość mieszka jednak w Małopolsce – głównie w powiecie wadowickim i oświęcimskim. Wydarzenie uświetnił krótki recital młodego zdolnego saksofonisty z Marcyporęby – Wojciecha Ochmana. Był to jego pierwszy indywidualny koncert, który tak bardzo spodobał się publiczności, że kiedy chłopiec skończył grać, ustawiła się do niego kolejka osób proszących o autograf!

 

Teraz wystawa powędrowała do Kopalni Węgla Kamiennego Piast w Bieruniu, ponieważ została przygotowana z okazji 25-lecia działającego tam Związku Zawodowego Pracowników Dołowych. W styczniu powinna natomiast pojawić się w Oświęcimskim Centrum Kultury.

 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o