E-edukacja Cieszyn

Cieszyn: Prozdrowotny konkurs

Fot. Krzysztof Marciniuk

Starostwo Powiatowe w Cieszynie przygotowuje siódmą edycję konkursu „Zdrowie po cieszyńsku”. Adresatami różnorodnych działań są uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu cieszyńskiego.

Konkurs „Zdrowie po cieszyńsku” promuje zdrowy styl życia, łącząc tę tematykę z kulturą i tradycją Śląska Cieszyńskiego. Przygotowano trzy kategorie konkursu: literacką – na bajkę lub baśń, teatralną – na scenki rodzajowe, edukacyjną – na grę towarzyską lub planszową.

Tematyka zdrowotna może dotyczyć takich problemów jak poprawa sposobu żywienia i stanu odżywienia oraz aktywności fizycznej społeczeństwa, profilaktyka uzależnień, problemów zdrowia psychicznego, ograniczenie ryzyka zdrowotnego, promocja zdrowego i aktywnego starzenia się czy poprawa zdrowia prokreacyjnego.

Zgłoszenia konkursowe i prace przyjmowane będą do 9 kwietnia na adres pz@powiat.cieszyn.pl Finał prozdrowotnej zabawy, połączony z przeglądem zgłoszonych scenek teatralnych oraz wręczeniem nagród dla laureatów wszystkich kategorii konkursu, odbędzie się 26 kwietnia o 10.00 w sali widowiskowej Domu Narodowego w Cieszynie.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o