Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: Piraci drogowi zastopowani

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości i działań policyjnych na drogach, dalej wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Podczas ostatniego świątecznego weekendu policjanci zatrzymali prawa jazdy kolejnym kierowcom, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

2 listopada po południu na Bielskiej w Pogórzu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h. Kierujący autem 23-letni mieszkaniec Skoczowa dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył o 55 km/h. Sprawca wykroczenia otrzymał wysoki mandat, 10 punktów karnych i dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

4 listopada w Zebrzydowicach na ulicy Słowackiego, policjanci drogówki zatrzymali citroena pędzącego z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym. Za kierownicą siedziała 38-letnia kobieta. Ona również została ukarana wysokim mandatem, punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o więcej niż 50 kilometrów na godzinę, muszą się liczyć z utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Apelujemy również o odrobinę wyobraźni: przy takiej nadmiernej prędkości nawet najlepszy kierowca nie zdąży właściwie zareagować, gdy na drodze pojawi się nagłe zagrożenie – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

3
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
MieczyslawPrzerażonySebastian Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieczyslaw
Gość
Mieczyslaw

Bardzo słusznie popieram

Przerażony
Gość
Przerażony

Szkoda że policja cieszyńska wydziału ruchu drogowego nie widzi co dzieje się na ulicy Cieszyńskiej w Pogwizdowie gdzie mają swoją siedzibe ……..

Sebastian
Gość
Sebastian

SUPER, o dwóch idiotów na SCI blach mniej