Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Co drugi policjant chory?

Policjanci podczas protestu w stolicy. Fot. Zarząd Główny NSZZ Policjantów

Policjanci masowo zaczęli brać zwolnienia lekarskie. W tym tempie niedługo co drugi policjant z garnizonów bielskiego i żywieckiego będzie na chorobowym!

Biorąc pod uwagę, że zbliżają się obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a do największych polskich miast będą ściągane znaczne siły, może pojawić się ogromny problem z zabezpieczeniem wszystkich uroczystości.

Jednak problemy widać już lokalnie. A raczej niewiele widać, bo policjanci… siedzą w domach. Dane z bielskiego garnizonu z 6 listopada wskazują, że już ponad 30 procent policjantów z Bielska-Białej i powiatu bielskiego jest na chorobowym. W sąsiednim powiecie żywieckim na zwolnieniach było tego dnia już 37 procent mundurowych. W całym województwie ten odsetek wynosi 31 procent. Prawdopodobnie odsetek chorych będzie nadal rósł. 10 i 11 listopada jeszcze więcej policjantów nie przyjdzie do pracy. A to z tego powodu, że funkcjonariusze wezmą udział w licznych akcjach… krwiodawstwa.

Rzecznicy komend w Bielsku i Żywcu uspokajają, że ciągłość służby jest zachowana. Żeby było kogo wysyłać na patrole, ściąga się policjantów z innych wydziałów, którzy na co dzień tym się nie zajmują.

O policyjnym proteście więcej w czwartkowych wydaniach Kroniki Beskidzkiej oraz Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej.

26
Skomentuj

avatar
14 Komentarzy
12 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
21 Komentarzy
FranuśKanarek886BartekCHORYWaldi Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartek
Gość
Bartek

Od razu niech sprawdzą lekarzy co wystawili te zwolnienia. Jak się policji nie podoba niech się zwolnią. Idą wcześniej na emeryturę to jak chcą dalej pracować to niech założą własną działalność. Szybciej zrozumiem pielęgniarki, które faktycznie mają roboty od groma, ciężko chorych trzeba podnieść itd.

CHORY
Gość
CHORY

Przeczytałem wszystkie do tej pory komentarze : wielkie NIC nie wiecie o POLICJI. Bzdurne statystyki, pomawianie, wyścig szczurów do stanowisk, dupowławstwo i chore polecenia, bo tak to przez ostatnie lata wygląda. Policja nie może strajkować więc pokazała co będzie jak częciowo jej zabraknie. Każdy teraz wylewa wrzątek na funkcjonariuszy, ale jak trwoga to do Boga. Walczą bo przełożeni mają ich głęboko. Taka jest prawda. Mało teraz, judaszowate 1000 i tak góra dostanie bo nie mieli jaj i oczu co się dzieje wcześnie i odwagi położyć zielony papier, a dół jest na L 4 . Powinni podwyżki dać właśnie tym osobom… Czytaj więcej »

Franuś
Gość
Franuś

Co się dziwić, że wielkie NIC wie społeczeństwo o policji. Przecież policja to szczelna, zamknięta kasta. Czy kiedykolwiek było lepiej z policją/milicją niż tutaj wymienione są wady? A może tak trzeba pomyśleć np. o nauczycielach wyżej często wykształconych, innych zawodach że też nie mają słodko. Są i takie zawody, że młody na lipnym L4 dawno byłby za bramą.

Waldi
Gość
Waldi

A to policjant może brać lipne L4?

MO miejskie osiedla
Gość
MO miejskie osiedla

A co za różnica? Jak był ich “komplet”, to w lipcu też się im interweniować wobec dewastatora, który 5 miesięcy prowadzi remont mieszkania, także w niedziele i święta, interweniować nie chciało albo mówili, że przepisów w tym zakresie brak.

Dość tego !
Gość
Dość tego !

Skoro można obejść się średnio bez 35% policjantów to trzeba ich zwolnić a tym co pozostaną podnieść pensje !

Tadeusz
Gość
Tadeusz

…Nie będą komunisty robić ze mnie faszysty…

Gallus
Gość
Gallus

Zapytajcie pani Elwirki ( rzeczniczki ) z KMP Bielsko-Biała , czy wierzy w to co mówi. kto kazał jej takie pierdoły opowiadać , co ona robi w Policji , jak ona dba o bezpieczeństwo na mieście i czy sama bierze udział w zapewnieniu ciągłości służby? Na której ona jest grupie a na której są ci co są w pierwszej linii i jaka to jest różnica w kasie a jaka w odpowiedzialności?

Dexter
Gość
Dexter

Uwierz, nie chciałbyś się z takim rzecznikiem zamienić nawet na jeden dzień. On musi się tłumaczyć za najgłupsze rzeczy wyprawiane przez policjantów a nawet swoich zwierzchników. Musi uważać na każde słowo. Taka praca wymaga poświęcenia, stalowych nerwów i inteligencji. To bardziej odpowiedzialne zajęcie niż robienie za krawężnika. Po twoim wpisie widać, że nijak byś nie podołał, więc odpuść kolegom po fachu.

Franuś
Gość
Franuś

Dlaczego rzecznikami policji są przeważnie kobiety? Bo są zdolne mieć odpowiednią wiedzę aby dbać o wizerunek policji i wydaje się, że kobieta nie kłamie.

Kanarek886
Gość
Kanarek886

Do Gallus: Wnioskuję, że nie masz pojęcia o pracy rzecznika w policji…
To nie jest praca tylko służba 24g/ dobę.
Stres w wielu postaciach, odpowiedzialność za słowa, dyspozycyjność dla mediów, narażenie na hejt itd.
O tłumaczeniu “misiaków” z różnych glupot nie wspomnę.
Nie zazdrość więc Elwirce “grupy” i kasy.
Każdy idzie swoją drogą.
Może zmień swoją a nie siej jadem?
———–
Trzymam niebieską linię z Wami!

nauczyciel
Gość
nauczyciel

Pracuję w szkole 21 lat. Jestem po studiach dziennych i 2-podyplomówkach. Zarabiam na rękę za etat 2600 zł. Czas najwyższy aby cała budżetówka podziękowała temu państwu nie przychodząc do pracy. Dość tego …………………

Arek
Gość
Arek

Na co czekasz…………..trzeba zmienić pracodawce…………….prywatne firmy czekają na takich wykształconych specialistow

Franuś
Gość
Franuś

Jesteście nauczyciele jeszcze słabsi w sprawie siły przebicia nt. żądań płacowych niż policjanci. A jesteście bardzo świadomą grupą społeczną. Znajomy, bardzo mądry i aktywny człowiek, którego spotkało nieszczęście wylewu i niemocy członków powiedział: nie wiem co jest gorsze, mieć niesprawny umysł czy niesprawne ciało. Macie nauczyciele sprawne umysły.

Nie
Gość
Nie

Bzdury piszesz

Franuś
Gość
Franuś

Jeden pisze bzdury a innemu wydaje się, że mądrości pisząc o bzdurach jednego.

trelele
Gość
trelele

to niech siedzą w domach, mi to nie przeszkadza a jeżeli maja tylko 80 % stawki to niezła oszczędność dla Państwa. Zatrudnić młodych i ZDROWYCH.

Arek
Gość
Arek

Służby mundurowe maja w swoich szeregach samych chorowitych cherlaków…………………..czas najwyższy otoczyć ich solidna i prewencyjna opieka zdrowotna lub przyjąć do służby zdrowych i sprawnych chłopaków z Ukrainy najlepiej z ochotniczych batalionów gwardii

Patrzący na rece
Gość
Patrzący na rece

Obniżyć l4 do 80% natychmiast problem się rozwiąże.za dużo przywilejów.placone za to za to za to,-społeczeństwo by się załamał jakby usłyszeli prawde

Glina
Gość
Glina

Proponuję trochę poczytać policja ma płacone właśnie 80% na chorobowym. Tak wlaśnie wyglada wiedza na temat ile to ci policjanci zarabiają “ja słyszałem. Mnie się wydaje”a prawda całkiem inna

Glina
Gość
Glina

Niektóre żywieckie Judasze za 1000 srebrników wszystko zrobią

Celka
Gość
Celka

Głupi jesteś. Nie potrzebowałam policji ale jeśli jej będę potrzebować teraz to co? Ty właśnie jesteś na L-4. Dzięki Bogu pracuje jak ty to wstrętne mówisz”judasz”.

Ciekawy
Gość
Ciekawy

A kto wystawia te zwolnienia i czy ZUS kontroluje ?

Poinfor
Gość
Poinfor

Policja nie podlega pod ZUS

Drużyna RR
Gość
Drużyna RR

Następny bez wiedzy. Policja nie ma nic wspólnego z ZUS-em.

Franuś
Gość
Franuś

Ściąga się policjantów z innych wydziałów i to ma być uspokojenie sytuacji według rzeczników? Będzie zapewne zachowany profesjonalizm na najwyższym poziomie i nasze obywateli bezpieczeństwo. Może niech policjantów zastępują na patrolach druhowie z OSP bo też mundurowi i nadają się do wszystkiego.