E-edukacja Sucha Beskidzka

Czytali Przedwiośnie na 100-lecie niepodległości

Fot. ZS im. W. Witosa w Suchej

W Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przeprowadzono akcję Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Akcja od 2012 roku organizowana jest pod honorowym patronatem pary prezydenckiej.

Upowszechnia ona czytelnictwo, ale przede wszystkim pozwala Polakom pochylić się nad tekstami literackimi, przypomina historię narodu, skłania do refleksji i zachęca do dyskusji na różne, czasem trudne i bolesne tematy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się starosta suski Józef Bałos, senator Andrzej Pająk, komendant Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej Dariusz Drobny, oficer prasowy KPP w Suchej Beskidzkiej Anna Gąsiorek- Rezler, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej Tomasz Marek, proboszcz parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej- ks. Wiesław Popielarczyk, proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Jana Kantego w Tarnawie Dolnej, dziekan suski – ks. Zbigniew Piwowar,  dyrektor Zespołu Szkół im. W. Witosa  w latach 1982-2002- Alojzy Szczęśniak i jego następca Adam Bałos, dyrektor ds.  Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej- Marek Łuszczak, dyrektor Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej- Barbara Woźniak, kanclerz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej- Maria Grzechynka, przedstawiciel władz uczelni Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej- Lucyna Jurzak.

Zaproszeni goście przeczytali wybrane fragmenty powieści. Nauczyciele i uczniowie nie tylko wysłuchali ich interpretacji, ale również obejrzeli występy taneczne dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Suchej Beskidzkiej, jak również poloneza i taniec góralski w wykonaniu uczniów Witosa. Nie zapomniano o wspólnym odśpiewaniu hymnu.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o