Derby dla “Kolejarzy”

Spójnia Zebrzydowice pokonała w derbach powiatu cieszyńskiego Cukrownika Chybie 4:1, w meczu 15. kolejki okręgówki. Wygrana pozwala złapać “Kolejarzom” oddech, a porażka mocno komplikuje gościom sytuację w tabeli.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Grzegorza Sodzawicznego. Jednak gospodarze swoją przewagę potrafili udokumentować tylko jednym trafieniem, które w 14. minucie zaliczył Paweł Pańta.

Dużo ciekawsza była druga odsłona spotkania, w której padły aż cztery bramki. W 55. minucie prowadzenie miejscowych podwyższył Mateusz Wiącek, ale 60 sekund później “Cukrownicy” zdobyli kontaktowego gola, którego autorem został Paweł Pasko. Od tego momentu przyjezdni ruszyli ostro do ataku i wypracowali sobie kilka szans na wyrównanie. Niewykorzystane przez drużynę, którą po raz pierwszy prowadził trener Artur Wiewióra, szanse zemściły się dwukrotnie, gdy do siatki po indywidualnych akcjach trafiał Tomasz Śleziona. Najlepszy strzelec “Kolejarzy” uczynił to w 71. i 84. minucie gry, pozbawiając rywali szans na korzystny wynik.