Dobry początek play-off

Udanie zainaugurowali fazę play-off czeskiej Extraligi hokeiści Oceláři Trzyniec. W pierwszym meczu serii ćwierćfinałowej ekipa spod Jaworowego pokonała w WERK Arenie Vítkovice Ridera Ostrawa 3:2.

Pierwsza tercja toczyła się pod dyktando gospodarzy. Drużyna trenera Václava Varaďy dominowała, jednak z tej przewagi skorzystała tylko raz, gdy w 5. minucie do siatki trafił rekonwalescent Martin Adamský. Gdyby w pierwszych 20 minutach gry czerwono-biali mieli nieco lepiej nastawione celowniki, już po pierwszej tercji mogliby prowadzić kilkoma golami.
W drugiej odsłonie derbowego spotkania trzyniecki zespół nadal atakował i w 30. minucie podwyższył prowadzenie na 2:0. Grę w przewadze wykorzystał Martin Růžička. Trzy minuty później goście złapali kontakt ze “Stalownikami” po szczęśliwym trafieniu Radoslava Tybora. Ostrawski zawodnik strzelił na bramkę, Šimon Hrubec obronił, ale krążek trafił w łyżwę jednego z defensorów Oceláři i wpadł do bramki.
Przy stanie 2:1 rozpoczęła się trzecia tercja meczu, która również była bardzo emocjonująca. W 49. minucie ponownie bramkarza Vítkovic pokonał Martin Růžička, ale na cztery minuty przed końcem zawodów, również po raz drugi dla przyjezdnych, trafił Radoslav Tybor. Wynik 3:2 utrzymał się do końcowej syreny i ku uciesze kompletu publiczności pierwszy mecz w serii 1/4 finału na swoje konto zapisali hokeiści spod Jaworowego. Jutro o godz. 17:00 w WERK Arenie mecz numer dwa.