Bielsko-Biała Sport

Fijałek zamiast Gacy

Fot. BKS

Łukasz Łijałek będzie drugim trenerem siatkarek BKS-u.

Zastąpi Mariusza Gacę, który rozpoczął sezon w tej roli, ale potem zniknął (jak podaje klub – “z powodów osobistych zrezygnował z pracy w bialskim klubie”). Przez kilka tygodni trener Bartłomiej Piekarczyk musiał sobie radzić sam, ale teraz będzie miał wsparcie.

38-letni Łukasz Fijałek pochodzi z Andrychowa i dotąd kojarzył się bardziej z siatkówką plażową. Wcześniej był rozgrywającym MKS-u Andrychów, potem asystentem trenera. W 2013 roku rozpoczął samodzielną pracę jako główny trener reprezentacji Polski w siatkówce plażowej kobiet, która pod jego wodzą zaliczyła największy sukces w historii – awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W 2016 roku Fijałek przejął słowacką reprezentację kobiet w siatkówce plażowej, z którą pracował dwa lata. Teraz zaczyna przygodę z BKS-em. – Będę się starał pomóc drużynie jak najwięcej i przekazać jej całą moją wiedzę, by zespół mógł się rozwijać. Rozpocząłem treningi z bielską drużyną tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, a ponieważ obie strony były zadowolone zdecydowano się podpisać ze mną umowę. Cieszę się tym bardziej, że widzę w tej drużynie spory potencjał. Na treningach wszystkie dziewczyny wykazują spore zaangażowanie i chęć do pracy. To ważne, bo z taką drużyną aż miło się pracuje! – mówi nowy drugi trener bielszczanek, cytowany przez klubową stronę.

Łukasz Fijałek pochodzi z siatkarskiej rodziny: rodzice byli związani z siatkówką, a bracia są: Maciej jest rozgrywającym w GKS Katowice, Grzegorz to siatkarz plażowy z wielkimi sukcesami na koncie. Również najmłodszy Jakub grał w siatkówkę.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o