Wydarzenia Bielsko-Biała

Galeria SFERA łączy siły z WOŚP!

Już w najbliższą sobotę, 12 stycznia, w Galerii SFERA będzie można wesprzeć 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz zbiórki darów do skarbonek, prowadzonej przez wolontariuszy fundacji, zorganizowana będzie wyjątkowa i jedyna w Polsce charytatywna licytacja designerskich krzeseł.

Galeria SFERA już po raz trzeci przygotowała charytatywną aukcję krzeseł, które zostały ręcznie ozdobione przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej. Podarowane przez galerię, nieużywane już meble, zostały poddane kreatywnemu upcyklingowi – dzięki wyobraźni i zdolnościom młodych artystów zyskały drugie życie i nową, kolorową odsłonę. Uczniowie pomalowali je według własnych, indywidualnych projektów, dlatego każde z nich wyróżnia się wyjątkowym zdobnictwem i unikatową kolorystyką. Te małe dzieła sztuki będzie można podziwiać już w czwartek, 10 stycznia, a licytacja rozpocznie się w sobotę, 12 stycznia, o godz. 15:00. Partnerem akcji jest bielska Fundacja Ekologiczna ARKA, a dochód z aukcji zostanie w całości przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Licytacje i pokazy pierwszej pomocy

12 stycznia odbędzie się także aukcja wyjątkowych przedmiotów i atrakcji. Oprócz gadżetów WOŚP, można wylicytować vouchery na przejażdżkę jedynym w Polsce prototypem lekkiego pojazdu elektrycznego. Został on zaprojektowany i wykonany przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej, laureatów ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Fundację OnBoard365, której siedziba znajduje się w Galerii SFERA. Z kolei wolontariusze Extreme Trauma Team przez cały dzień będą uczyć podstaw pierwszej pomocy oraz przygotują pokaz sprzętu medycznego.

Partnerami 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Galerii SFERA są Fundacja Arka, Extreme Trauma Team, Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej oraz Fundacja OnBoard365.

Zagraj wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Galerii SFERA!

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o