Kultura i rozrywka Żywiec

Gilowice: Diamentowe i złote gody

Fot. Leszek Pasko

W gminie Gilowice pary małżeńskie świętowały jubileusze 60 i 50-lecia wspólnego życia.

Święto rozpoczęło się od specjalnej mszy dla jubilatów w kościele parafialnym w Gilowicach, gdzie małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia. Potem uroczystość przeniosła się do sali miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury. Tam pary świętujące jubileusz 50-lecia otrzymały z rąk wójta gminy Gilowice Krzysztofa Okrzesika medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które przyznał im prezydent Polski Andrzej Duda. Dla wszystkich par wręczono pamiątkowe dyplomy, bukiety kwiatów i specjalnie przygotowane drobne upominki. W czasie uroczystego obiadu jubilatom i gościom przygrywała Regionalna Kapela z GOK w Gilowicach.

Swoje diamentowe gody, czyli 60-lecie małżeństwa, świętowali: Joanna i Kazimierz Harędzińscy, Anna i Ferdynand Juraszkowie, Helena i Adam Okrzesikowie, Zofia i Czesław Srokowie oraz Antonina i Albin Walaszkowie.

Z kolei złote gody, czyli 50-lecie wspólnego życia, obchodzili: Helena i Henryk Bąkowie, Stanisława i Roman Biegunowie, Anna i Zdzisław Gradziowie, Anna i Zdzisław Gąsiorkowie, Albina i Bolesław Grzegorzkowie, Krystyna i Krzysztof Hubkowie, Zofia i Tadeusz Kastelikowie, Krystyna i Wojciech Kiszkowie, Bronisława i Henryk Łopatkowie, Czesława i Zygmunt Małysiakowie, Maria i Władysław Pawlusowie, Emilia i Franciszek Siwkowie, Lesława i Antoni Stasicowie, Renata i Władysław Szotowie, Emilia i Józef Tatarowie, Władysława i Zdzisław Turbańscy oraz Maria i Bronisław Wnętrzakowie.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o