Wydarzenia Bielsko-Biała

Głos Bielska w sprawie szczytu klimatycznego

Zdjęcia: Akcja Demokracja

W niedzielę pod figurką Reksia przy ulicy 11 Listopada odbył się happening Akcji Demokracja pod hasłem „Klimat? Zielono/czarno to widzę!”.

Pojawiły się transparenty w kształcie chmur – z jednej strony w kolorze czarnym, a z drugiej – zielonym. Miały symbolizować to, że nie jest za późno, aby odwrócić niekorzystny trend. – Jeśli nie zaczniemy działać już dziś, w 2030 roku czeka nas katastrofa klimatyczna. W grudniu do Katowic zjeżdżają decydenci z całego świata, by wziąć udział w szczycie klimatycznym ONZ COP24. Jego gospodarzem będzie Polska – kraj uzależniony od węgla, którego liderzy od lat robią bardzo niewiele, aby przestawić krajową energetykę na przyjazne środowisku odnawialne źródła energii – mówi Szymon Kułakowski, lokalny koordynator akcji.

6
Skomentuj

avatar
6 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
6 Komentarzy
ArekFranuśJerzy. WJerzy. WJerzy. W Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arek
Gość
Arek

Alesz te nieprzebrane tłumy………………..masowe poparcie bielszczan dla podwyżki cen gazu widać wyraźnie

Franuś
Gość
Franuś

Już zjechali w miejsce jedno z bardziej zanieczyszczonych właśnie wydzielinami z wydobywanego węgla. Jaka wiarygodność gospodarza?

Jerzy. W
Gość
Jerzy. W

Brak komentarzy świadczy że jednak społeczeństwo Podbeskidza was w pewien sposób olewa. olewa Drodzy pewne sprawy olać będzie więcej czasu na inne przyjemności tym bardziej że życie ludzkie w pełnej sprawności fizycznej umysłowej jest jednak zbyt krótkie . Życzę wobec tego dużo żarcia na Świątecznym stole w okresie Bożego Narodzenia przez pracowników Beskidzka 24 .

Jerzy. W
Gość
Jerzy. W

Jednocześnie informuję cwaniaków z Beskidzka 24 że po waszej śmierci nikt za darmo nie zrobi godnego waszego pochówku . Wobec tego szukajcie Jeleni na szlakach leśnych w Beskidach .

Jerzy. W
Gość
Jerzy. W

Fajnie się dyskutuje w pracy. Proszę jednocześnie zapamiętać że są linie produkcyjne w zakładach gdzie niema czasu aby plotkować . krytykować .Wypłata wpada na konto jednocześnie wszystko wiedzieć co jest dobre do dalszego wzbogacania się tanim kosztem bez zaznajomienia się osobiście z literaturą fachową . Mam nadzieję że już nigdy nikt ze służb mundurowych nie zapyta mnie o długopis . Do pracy należy się starannie przygotować przed podjęciem służby zwłaszcza w służbach mundurowych .

Jerzy. W
Gość
Jerzy. W

Panie Szymonie Kułakowski prozę nie pouczać osoby które według pana są odpowiedzialne za stan jaki jest powyżej opisywany . Czekam na aktualizację oraz dokładne opisanie przez Szymona Kułakowskiego zarzutów pod adres osób winnych według pana zaniedbań Mógłbym obszernym komentarzem podważyć pretensje Szymona Kułakowskiego ale stwierdzam nikt mi za to nie płaci oraz byłem wielokrotnie w arogancki sposób obrażany nigdy nie można być pewien czy w tym nie brali udziału osoby ze służb mundurowych ?