Wydarzenia Cieszyn

Goleszów: Inwestycje 2019

Fot. Krzysztof Marciniuk

W nowy rok gminy weszły z nowymi planami finansowymi. Krótko o planach inwestycyjnych w gminie Goleszów.

Po stronie dochodów zaplanowanych na 2019 roku zapisano kwotę 49 737 611,37 zł, a wydatki ustalono na łączną kwotę 52 510 154,53 zł. Na inwestycje zaplanowano wydać niespełna 6,7 mln zł.

Te najważniejsze dotyczą przygotowania dokumentacji i wykonania przebudowy ulicy Osiedlowej (wraz z odwodnieniem) w Goleszowie Równi, projektu i budowy ulicy Ożany w Cisownicy, modernizacji dróg na terenie całej gminy, dokończenia przebudowy mostu w ciągu ulicy Miodowej w Lesznej Górnej oraz modernizacji instalacji c.o. w budynkach komunalnych przy ulicy Cisowej w Cisownicy.

Zarezerwowano 1,5 mln zł na odkładaną od kilku lat modernizację goleszowskiego ratusza. Nowy dach będzie miał budynek mieszczący Oddział Przedszkolny w Goleszowie Równi. Wsparcie na remonty remiz otrzymają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Bażanowicach, Cisownicy i Dzięgielowie, a bażanowicka OSP dostanie jeszcze 200 tys. zł na zakup lekkiego samochodu bojowego.

Projekt budżetu przygotował mój poprzednik. Nie wprowadziłam zmian uznając, że ewentualnych korekt można dokonać w trakcie roku. Nasz budżet jest bezpieczny pod względem dochodów i wydatków, natomiast zakres inwestycyjny nie jest imponujący. Problem stanowi zwłaszcza przyjęte założenie finansowania zadań wyłącznie ze środków własnych gminy. Będziemy się starali to zmienić poprzez przygotowanie wniosków o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych. Na efekty będzie trzeba nieco poczekać – mówi Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów

6
Skomentuj

avatar
5 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
6 Komentarzy
JanekZorientowanyJanekZorientowanyAsia Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zorientowany
Gość
Zorientowany

Na razie obietnice zasypał śnieg. I będzie je trudno spod niego wydobyć.

Janek
Gość
Janek

Śnieg stopnieje – zobaczymy czy odwilż coś dobrego przyniesie.

Janek
Gość
Janek

Czekamy na efekty, ponieważ obietnic było dużo. Niech rozkwitnie gmina Goleszów 🙂

Zorientowany
Gość
Zorientowany

“założenie finansowania zadań wyłącznie ze środków własnych gminy.”- to nie słabość poprzedniego wójta a po prostu prawidłowe myślenie bo liczy się to co się ma a nie co ewentualnie może się trafić. Jak się uda pozyskać fundusze zewn. to będzie wtedy na plus. Zawsze lepiej nie obiecać a potem zrobić niż obiecać i nie zrobić.

Asia
Gość
Asia

W gminie to chodników brakuje bardzo.

Franuś
Gość
Franuś

Mądra wypowiedź wójta