Sport

Hit w Trzyńcu dla lidera z Liberca

Oceláři Třinec przegrali hitowy pojedynek Tipsport Extraligi hokeja na lodzie z Bílí Tygři Liberec. Lider tabeli umocnił swoją pozycję, inkasując komplet trzech punktów.
Pierwsza tercja spotkania rozgrywanego w WERK Arenie toczyła się pod dyktando drużyny z Liberca. Goście już w 2. minucie wyszli na prowadzenie, gdy krążek do siatki skierował Lukáš Krenželok. W 17. minucie było już 0:2. Tym razem do bramki trafił Petr Jelínek.
Od początku drugiej tercji gospodarze ruszyli do natarcia i po 120 sekundach gry złapali kontakt z “Białymi Tygrysami”. Martin Gernát popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu, ale na gola ekipy spod Jaworowego lider odpowiedział w 32. minucie bramką Jana Ordoša, zapewniając sobie dwubramkową zaliczkę również przed drugą przerwą.
Trzecia tercja to popis gości z Liberca. Na gole Jaroslava Vlacha i ponownie Jana Ordoša, zdobyte w przeciągu 48. minuty meczu, Oceláři odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem, które w końcówce zawodów zapisał na swoje konto Erik Hrňa. Porażka 2:5 kosztowała podopiecznych trenera Václava Varaďy utratę pozycji wicelidera ligowej tabeli. Szansę na rehabilitację hokeiści ze smokiem na piersi będą mieli już w piątek – 15 lutego (17:00) w meczu z Mountfield Hradec Králové i w niedzielę 17 lutego (15:00) w pojedynku z Kometą Brno.