Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Jubileusz w Galerii B&B

Fot. Anna Orawczak

Na co dzień wykładają na krajowych uczelniach artystycznych, prowadzą konsultacje z młodzieżą i dorosłymi. Uczestniczą również w plenerach i wystawach zbiorowych oraz zasiadają w jury najważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce i za granicą. Nowy rok w bielskiej Galerii B&B, 4 stycznia, otworzyła wystawa Okręgu Górskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, która zbiegła się z 40-leciem powstania tej grupy.

ZPAF zostało założone w 1978 roku, jeszcze z inicjatywy nieżyjącego już, Andrzeja Baturo. Wystawa prezentuje prace członków związku zrobione w ubiegłym roku. Fotografie możemy podziwiać w Galerii B&B (siedziba Domu Włókniarzy) do 29 stycznia. Mają one charakter grupowy, a tematyka jest naprawdę różnorodna. Znajdziemy tu dokument, pejzaż, eksperyment czy portret.

Autorami są: Inez Baturo, Anna Bodnar, Piotr Borowicz, Joanna Chudy, Kazimierz Gajewski, Leszek Górski, Majka Herzog, Wiesia Hołyńska, Roman Hryciów, Witold Jacyków, Mariusz Kubielas, Diana Łapin, Henryk Malesa, Marek Olszewski, Zbigniew Podsiadło (prezes OG ZPAF), Tomasz Rak oraz Piotr Targosz.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o