Wydarzenia Oświęcim

Kęty: Więcej za śmieci, są rekompensaty

Fot. ZGK Andrychów

Od 1 lutego wzrosną opłaty za wywóz śmieci w gminie Kęty.

Wczoraj (11 stycznia) po południu obradowała Rada Miejska. Podczas posiedzenia przegłosowano stawkę 14 zł miesięcznie od osoby za wywóz odpadów komunalnych. Do tej pory było to 9 zł. Przeciwko podwyżkom głosowała opozycja. Podwyżek nie powinny odczuć rodziny wielodzietne. Na trzecie i kolejne dziecko otrzymają bowiem rekompensatę w wysokości 14 zł miesięcznie czyli dokładnie tyle ile wynosi stawka od osoby. Za stosowną uchwałą prorodzinną opowiedzieli się wszyscy radni.

4
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
AndżelaAnalizaROMAN MYSZKIEWICZFranuś Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andżela
Gość
Andżela

problemem jest ustawa śmieciowa stworzona przez poprzedni rząd. Ma ona za zadanie bić kasę PSZOKą a zwykły obywatel ma płacić. Przykład. Urząd musi sprzedać skoszoną trawę do PSZOK, płaci 300 zł, PSZOK sprzedaje do biogazowni za 300 zł, ma zysk 600 zł. Gmina nie może sama sprzedać, czy to nie jest chore?

Analiza
Gość
Analiza

Roman proponuje sie obudzic i sprawdzic ile od ostatniego ustalenia oplaty smieciowej w Kętach wzrosły ceny paliwa, energii, części samochodowych stosowanych do napraw, koszty pracy, Zus itp. Następnie dodaj to wszystko do kupy wyciągnij średnią i zobaczysz ze to jest realna cena za wywóz.

ROMAN MYSZKIEWICZ
Gość
ROMAN MYSZKIEWICZ

JEST TO ROZBÓJ W BIAŁY DZIEN NARAZ PONAD 50% czyste chamstwo ze strony radnych PANA BURMISTRZA,zapamiętajcie państwo nazwiska tych radnych na następne wybory aby odsunąć ich na smietnik historii..

Franuś
Gość
Franuś

Nic nadzwyczajnego, takie uchwały w sprawie ulgi dla rodzin wielodzietnych są w wielu gminach jako normalna pomoc.