Sport

Klasa B w kolorach Błękitu

Błękitni Pierściec pokonali na własnym boisku 2:1 rezerwy Błyskawicy Kończyce Wielkie w szlagierze 7. kolejki skoczowskiej klasy B. Dzięki wygranej lider jest jedyną drużyną w stawce, która jeszcze nie straciła punktu.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście. Przez pierwsze dwa kwadranse to oni częściej zapędzali się pod pole karne Błękitnych, ale nie potrafili pokonać dobrze broniącego Kamila Matusznego. Co nie udało się przyjezdnym, stało się dziełem gospodarzy. W 30. minucie Maciej Mielniczek celnie przymierzył i było 1:0. Ten rezultat utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron przewaga była po stronie miejscowych, którzy wypracowali sobie kilka świetnych okazji do zdobycia bramki. Cel osiągnęli tylko raz. W 62. minucie prowadzenie Błękitnych podwyższył Daniel Jaworski. Duża ilość zmarnowanych sytuacji zemściła się w 80. minucie, gdy gola kontaktowego dla rezerw Błyskawicy zdobył Sebastian Kopel. W końcówce goście korzystali z nerwowości w szeregach zespołu z Pierśćca i stworzyli kilka szans na doprowadzenie do wyrównania. Zabrakło im jednak czasu i trzy punkty zostały na boisku nowego lidera klasy B.