Wydarzenia Cieszyn

Skoczów: Komfortowo i bezpiecznie

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Dobiegła końca jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców Skoczowa inwestycji – przebudowa ulicy Górny Bór.

Droga została gruntownie wyremontowana na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową w kierunku centrum trytonowego grodu – aż do pomnika „Naszym Bohaterom” u zbiegu ulic Mickiewicza i Targowa, gdzie powstało rondo w kształcie biszkopta.

30 listopada dokonano odbioru przedsięwzięcia w obecności przedstawicieli władz powiatu cieszyńskiego i gminy Skoczów, gdyż zadanie było realizowane wspólnie. Jego wartość zamknęła się w kwocie 7,2 mln zł, z czego 5 mln zł dofinansowania udało się pozyskać z budżetu państwa w ramach “Rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej”. Resztę pieniędzy dołożyły po połowie samorządy.

Dzięki remontowi ulicą Górny Bór jeździ się komfortowo, a przebudowa konfliktowych skrzyżowań znacznie wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa drogowego pod Kaplicówką.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
BMBFranuś Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BMB
Gość
BMB

Jest super droga i oświetlenie!!!

Franuś
Gość
Franuś

Nie tylko wyremontowano drogę ale i chodniki, które tylko były budowane za poprzedniej kadencji. Ale ponieważ to była poprzednia opcja rządząca – może rzeczywiście nie są ważne.