Sport Żywiec

Łękawica: Z miłości do gór

Fot. FB Turystyka – LKS Beskid Kocierz

Podczas niedawnej wyprawy w Tatry członkowie Sekcji Turystycznej działającej przy LKS-ie Beskid Kocierz w Kocierzu Moszczanickim zdobyli Nosal, Kozi Wierch oraz polskie i słowackie Rysy. Odwiedzili też Dolinę Pięciu Stawów Polskich, Czarny Staw Gąsienicowy, a także Popradske Pleso na Słowacji. Wycieczka trwała trzy dni.

Sekcja zaczęła działać 14 czerwca 2016 roku, początkowo przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łękawicy. Na cel pierwszych wędrówek obrano najbliższe okolice, czyli Zamczysko na Łysinie (inaczej Ścieszków Groń) i Potrójną. Potem były jeszcze wycieczki na Skrzyczne, Pilsko, Babią Górę, do Zakopanego i na górę Żar. W tym roku sekcja ma za sobą odwiedziny w Grocie Komonieckiego oraz wyprawy na Jaworzynę, Rysiankę, Polanę Chochołowską w Tatrach oraz Babią i Baranią Górę. Na początku lipca jej członkowie znów wybrali się w Tatry, odwiedzając wymienione miejsca. W najbliższych planach mają Pilsko (sierpień), Trzy Korony lub Sokolicę w Pieninach (wrzesień), Luboń Wielki (październik) i Ścieszków Groń (grudzień).

– Sekcja liczy około 40 członków. Wypady organizujemy raz w miesiącu – mówi przewodnik beskidzki Wiesław Pasko, który od samego początku się nią opiekuje. Do sekcji można się przyłączyć. Nie ma ograniczeń terytorialnych ani wiekowych. Najprościej zrobić to, kontaktując się z Wiesławem Pasko przez Facebooka: „Turystyka – LKS Beskid Kocierz”. Członkostwo wiąże się symbolicznymi składkami i niewielkimi opłatami związanymi z wyjazdami.

Informacje o kolejnych wycieczkach są zamieszczane na stronie Urzędu Gminy w Łękawicy oraz na facebookowym profilu sekcji. W tych samych miejscach można znaleźć relacje z wypraw – ilustrowane pięknymi zdjęciami. Byliśmy też ciekawi, co Wiesław Pasko sądzi o akcji „Wędrujemy z JP2”. – W mojej ocenie to fajna inicjatywa, propagująca nie tylko turystykę – ocenił i zadeklarował przedstawić ją członkom sekcji.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o