Wydarzenia Żywiec

Lipowa: Tablety dla seniorów!

Fot. UG Lipowa

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej odbyło się zakończenie pierwszego gratisowego szkolenia dla osób w wieku 65+. Jego uczestnicy otrzymali na pamiątkę… tablety, aby mogli ćwiczyć i utrwalać świeżo zdobyte umiejętności.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu realizowanego przez poznańską Fundację Partycypacji Społecznej, do którego biblioteka przystąpiła w ubiegłym roku. W jego ramach seniorzy z gminy Lipowa uczestniczyli w bezpłatnych szkoleniach kompetencji cyfrowych, a także zdobyli praktyczne umiejętności obsługi komputera. Na zakończenie – oprócz tabletów – otrzymali stosowne dyplomy i certyfikaty. Tablety ufundowała FPS z pieniędzy pozyskanych na realizację projektu.

– Bezpłatne szkolenia będą kontynuowane. Zachęcamy do śledzenia stron internetowych i facebookowych profili biblioteki oraz Urzędu Gminy – zapowiada Szymon Wróbel z UG w Lipowej.

Fot. UG

5
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
FranuśAnna.Peko Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna.P
Gość
Anna.P

Brawo LIPOWA a kiedy będą takie szkolenia w Radziechowach!?

Franuś
Gość
Franuś

Musi nabrać mocy urzędowej. Wreszcie dopiero minął czas od maja zeszłego roku a to dla gmin krótko. Stąd nie ma informacji w gminach co się dzieje w temacie bo za wcześnie. Lipowa jest nietypowa.

eko
Gość
eko

Podobne zajęcia miały się odbyć w Milowce.Ico? Cisza.

Franuś
Gość
Franuś

Aby odpowiedzieć na to pytanie, był to projekt regionalny. Uważam, że w wielu gminach puszczono bąka i rozeszło się po gaciach. Temat dla dziennikarzy w jakim procencie, w których miejscach projekt wypalił. Dlaczego nie wypalił? – zapewne winni będą mieszkańcy bo przecież nie samorządy.

Franuś
Gość
Franuś

Projekt “tablety dla seniorów” był szerszy niż tylko w Lipowej. Co się stało z innymi gminami, które ogłaszały w zeszłym roku nabór do projektu w rejonie Małopolski pt. “Małopolski e-Senior”? Tylko Lipowa była konsekwentna? Gratulacje.