Łucznik-Żywiec z drużynowym złotem

Chociaż zawodnicy i zawodniczki z LKS „Łucznik-Żywiec” zdobyli złote medale w rywalizacji drużynowej, to 37. Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w sobotę i niedzielę (23-24 lutego) w Wilkowicach, do udanych zaliczyć nie mogą.

Wszystko przez brak dobrych wyników w rywalizacji indywidualnej, w której tylko Natalia Leśniak zdołała wywalczyć podium, zajmując trzecie miejsce w strzelaniu z łuku klasycznego. Natalia w parze z Filipem Łazowskim wywalczyła również srebro w mikście łuku klasycznego, natomiast w mikście łuku bloczkowego najlepsi byli Anna Stanieczek i Przemysław Konecki z Orlika Goleszów.

W drużynie męskiej złoto dla „Łucznika-Żywiec” wywalczyli: Kacper Bizoń, Oskar Kasprowski i Filip Łazowski, a w drużynie kobiecej: Natalia Leśniak, Joanna Rząsa i Sylwia Zyzańska.

„Kronika Beskidzka”, „Żywiecka Kronika Beskidzka” i portal beskidzka24.pl ufundowały puchary dla najlepszych łuczników i zespołu z terenu Żywiecczyzny. Trafiły one do Natalii Leśniak, Oskara Kasprowskiego i „Łucznika-Żywiec”. Puchar dla drużyny odebrał trener Jan Lach.

W mistrzostwach, które odbyły się w wilkowickiej hali już po raz drugi, udział wzięło blisko 220 zawodników z 51 drużyn.