Wydarzenia Żywiec

Łukasz Węgliński zastępcą komendanta straży w Żywcu

Fot. KP PSP w Żywcu

Młodszy brygadier Łukasz Węgliński został od dzisiaj (1 luty) zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu.

Z końcem maja 2018 roku starszy brygadier Józef Pietraszko pożegnał się z pracą jako zastępca komendanta powiatowego PSP w Żywcu przechodząc na emeryturę. Kilka tygodni później pełniącym obowiązki zastępcą komendanta został Łukasz Węgliński. 1 lutego 2019 został on już w pełni powołany na stanowisko zastępcy.

Łukasz Węgliński ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie w 2002 roku. Został skierowany do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Żywcu, gdzie mianowano go na stanowisko starszego ratownika w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP. W 2005 roku został przeniesiony do pełnienia służby w systemie codziennym. W 2017 roku objął stanowisko naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego. W czasie strażackiej służby uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa, a także ukończył studia inżynierskie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w PSP w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Jest oficerem, którego służba jest wysoko oceniana nie tylko przez przełożonych, ale i podwładnych. Realizując zadania wykazuje pomysłowość, samodzielność i zaangażowanie. Dba o stronę merytoryczną i techniczną realizowanych przedsięwzięć. Rozległa wiedza specjalistyczna i zdobyte doświadczenie, głównie operacyjne, pozwala mu na innowacyjność i oryginalność w osiąganiu celów. Potrafi kierować zespołem ludzkim. Organizuje i nadzoruje stanowisko kierowania komendanta powiatowego PSP. Wykorzystuje swoje umiejętności z zakresu znajomości oprogramowania, wdrażając nowe systemy i programy wspomagające pracę stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP oraz poszczególnych wydziałów i sekcji komendy. Do jego obowiązków należy również organizacja i nadzór nad sprawnym działaniem krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na terenie powiatu – mówi Marek Tetłak, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żywcu.

Warto dodać, że Łukasz Węgliński pełni funkcję zastępcy dowódcy Kompanii OSP Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. Uczestniczył w działaniach ratowniczo-gaśniczych, w tym w akcjach przeciwpowodziowych oraz innych związanych z usuwaniem skutków anomalii pogodowych. Od wielu lat jest organizatorem szkoleń dla członków OSP z powiatu żywieckiego. Na swoim koncie ma między innymi takie odznaczenia jak srebrny i brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa oraz brązowy medal za długoletnią służbę.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o