Kultura i rozrywka Żywiec

Magda Gessler przyjechała do Łękawicy

Mieszkanki gminy Łękawica świętowały dzisiaj Dzień Kobiet. Na imprezę wpadła sama… Magda Gessler.

Na wydarzenie, które odbyło się w hali sportowej imienia ojca Tomasza w Łękawicy zapraszał wójt gminy, Tadeusz Tomiczek wraz Gminnym Ośrodkiem Kultury. Imprezę otworzył występ Grupy Śpiewaczej Conviva oraz Kapeli Spod Czoha. Panie przyjęto poczęstunkiem, a o dalszą oprawę artystyczną zadbali uczniowie Zespołu Szkół w Łękawicy i Szkoły Podstawowej w Kocierzu Moszczanickim.

Na Dzień Kobiet w Łękawicy wpadła też… Magda Gessler (w tej roli Alicja Czulak, szefowa Stowarzyszenia „Szeroka”). Przyjechała, gdyż kobiety z gminy Łękawica wystąpiły do niej z petycją w tej sprawie. Gwiazda przywiozła ze sobą kuchenne sprzęty, które rozdała zebranym na sali panom, podzielonym na cztery grupy. Każda z grup otrzymała od niej zadanie. Pierwsza ma ugotować zupę o nazwie „Zmiany w budżecie”, druga upiec ciasto „Ustawa goni ustawę”, trzecia przygotować drinki pod hasłem „Płoną góry, płoną lasy”, a czwarta ulepić pierogi z farszem „Wszystko gra w gminie Łękawica”. Celebrytka ponownie odwiedzi gminę za trzy tygodnie, aby ocenić efekty kulinarnych starań. Jej pierwsza wizyta była niespodzianką dla panów, z okazji ich święta, przypadającego na 10 marca.

Aby tradycji stało się zadość, każda z pań otrzymała w prezencie kwiat. Sporo emocji zapewniło też losowanie kosmetycznych upominków.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o