Bielsko-Biała Sport

Miasto nie będzie ratować BKS-u

Fot. Wojciech Małysz

To nie miasto odpowiada za zadłużenie stowarzyszenia BKS Stal, więc władze nie poczuwają się do jego ratowania.

Tak wynika z odpowiedzi zastępcy prezydenta Bielska-Białej Waldemara Jędrusińskiego na interpelację radnych Przemysława Drabka i Maksymiliana Prygi. Radni – o czym pisaliśmy – zwrócili się do władz miasta z apelem o wsparcie finansowe dla klubu.

Wiceprezydent odpowiada, że gmina wspierała stowarzyszenie BKS Stal w latach 2014-2018 poprzez dotacje na szkolenie dzieci i młodzieży w drodze otwartych konkursów ofert. Łączna suma udzielonych dotacji wyniosła 702 tysiące złotych.

W tym samym okresie wsparcie z budżetu miasta na rzecz BKS S.A. wyniosło 2.730.968 złotych (1.620.000 złotych na stypendia, pozostała kwota na dotacje).

“Z uwagi na fakt, iż bieżąca sytuacja, w jakiej znalazł się klub, jest efektem wieloletnich działań władz BKS Stal, wszelkie próby pomocy klubowi powinny być przeprowadzone przez władze stowarzyszenia i być elementem szerszego, długofalowego programu wyjścia klubu z sytuacji kryzysowej” – pisze wiceprezydent Jędrusiński.

O sprawie piszemy także w najnowszym wydaniu “Kroniki Beskidzkiej” – w kioskach od czwartku, 3 stycznia.

7
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
4 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
7 Komentarzy
a gdyby takKibicKibica to świetniea to świetnie Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
a to świetnie
Gość
a to świetnie

Swoją drogą ponad 2 miliony w 4 lata rozwlić to jest szczyt niegospodarności nie jeden klub chciał by mieć z gminy podobne wsparcie najczęściej są to kwoty 20 /30 tys na rok a zespoły też grają w ligach okręgowych mają kilka grup zawodników i kilka sekcji ..więc o czym tu mowa

Kibic
Gość
Kibic

Porównaj sobie dyletancie budżet miasta bielska i takiej np. Gminy Bestwina. Jak miasto jest bogate to daje na aport duzo ale duzo dostaje tylko jeden klub w Bielsku!

a gdyby tak
Gość
a gdyby tak

Tyle że dyletancie ,za mniej kluby z mniejszych miejscowości mogą zrobić więcej czysta ekonomia ,to że miasto bogate nie znaczy że ma wywalać 2 miliony w błoto i na kibolski klub /gdzie nic nie przemawia za tym by ten twór utrzymać na powierzchni niech tonie i to jak najszybciej dla porównania np. Skoczów czy Wisła czy Trójwieś skąd wychodzą mistrzowie kraju a wsparcie miasta czy gminy niewspółmierne do tego o czym tu mówimy

a to świetnie
Gość
a to świetnie

No i prawidłowo rozwalić kibolstwo następny wrzód to Góral ..i wreszcie będzie spokojnie normalnie można przyjść z dziećmi na stadion boisko i mury będą czyste ..i nie będzie bijatyk zadym ..słuszna decyzja nie wspiera się bandytów !!!

Kibic
Gość
Kibic

No i całą ligę i wtedy podbeskidzie będzie mistrzem… nie przegra z termalicą 🙂

GÓRAL 1956 ŻYWIEC
Gość
GÓRAL 1956 ŻYWIEC

FANTASTYCZNA wiadomość na początku roku.Teraz tylko ZAORAĆ hahahahahahaha.

Kibic
Gość
Kibic

A nie ladnie tak sie cieszyc z cudzego nieszczescia pomyśl ze jak BKS-u nie bedzie to kuz nigdy nie pojedziesz do Bielska na taki mecz jak ostatnio