Wydarzenia Bielsko-Biała E-edukacja

Minister przerwał urlop, aby być na ATH

Jarosław Janicki (z lewej) i Jarosław Gowin w trakcie konferencji. Fot. Beata Stekla

Jarosław Gowin przerwał urlop, aby wziąć w udział konferencji “Nauka – Innowacje – Biznes” zorganizowanej 30 listopada przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego opowiedział podczas niej w jaki sposób kierowane przez niego ministerstwo przyczyniło się do poprawy innowacyjności w Polsce.

Z kolei profesor Jarosław Janicki, rektor uczelni, w swoim wystąpieniu inauguracyjnym podkreślał, że jego marzeniem jest, aby powstały Beskidzkie Wzgórza Innowacji Technologicznych.

Zarówno minister jak i rektor sporo mówili o tzw. studiach dualnych oraz doktoratach wdrożeniowych. Pierwsze odbywają się po części w salach wykładowych, a po części w realnych przedsiębiorstwach. Dzięki temu uczelnia może kształcić inżynierów, których umiejętności będą zbieżne z potrzebami pracodawców. Doktoraty wdrożeniowe to rozwiązanie polegające na tym, iż doktorant mierzy się z konkretnym problemem jaki występuje w danym przedsiębiorstwie, szuka rozwiązania i na tej bazie pisze swoją pracę doktorską.

Była to trzecia edycja konferencji. Składała się na nią część wykładowa oraz warsztatowa. Tym razem rozmawiano o innowacjach w szeroko rozumianym budownictwie. Cel wydarzenia to stworzenie płaszczyzny, na której może spotkać się nauka z biznesem, aby rozmawiać o innowacjach i je wspólnie je wypracowywać.

 

 

 

10
Skomentuj

avatar
8 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
9 Komentarzy
bodzio57BarbaraEmanuelFranuśmarek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Barbara
Gość
Barbara

Szkoda, że jego marzeniem nie jest przekształcenie akademii w uniwersytet. Cóż, jak widać, jaki rektor, takie marzenia.

Emanuel
Gość
Emanuel

Cóż za poświęcenie

marek
Gość
marek

Dali pisowcy chłopu dorobić sobie do pensji !

Franuś
Gość
Franuś

Do pensji, która nie wystarcza “od pierwszego do pierwszego”.

Jerzy. W
Gość
Jerzy. W

Zapewne te komentarze są od ateistów którzy nie być może są osobami niepraktykującymi nie są żadnego wyznania . Czekam z wielką niecierpliwością na moje pytanie od osób poniżej piszących swoje komentarze . Dawniej często używałem zdania . Szybciej mi włosy wyrosną na dłoni . Niestety ale się w tym przypadku sam pomyliłem gdyż wskutek dziwnych zdarzeń medycznych jednak włosy wyrosły na dłoni . Byłem z tego powodu nawet zły gdyż co pewien czas musiałem golić swoją dłoń .Nawet zasięgałem porady wybitnych specjalistów co mam zrobić z powodu zarostu na dłoni

St@n
Gość
St@n

Żenująca postać. Dno moralne i polityczne. Sprzedawczyk za stanowisko. Typowo pislamska marna kreatura.

bielszczanin
Gość
bielszczanin

Ciekawe po co tutaj przyjechał ten krakowski kałuża?

Janek
Gość
Janek

Frekwencja po byku,ubogacona miejskimi radnymi pis

bodzio57
Gość
bodzio57

Sala wypełniona po “brzegi”. A gdzie są posłowie Falfus i Szwed.

Franuś
Gość
Franuś

Jak długi miał urlop minister? Przerwał na początku, w środku czy na końcu? Była już taka forma “studiów dualnych” Studenci starszych lat podpisywali stypendia fundowane z zakładami, robili prace inżynierskie/magisterskie z problematyki zakładu w którym mieli pracować. To było w socjaliźmie. Wydaje się, że doktoraty w polskich przedsiębiorstwach nie są w większości na miarę potrzeb doktoratów. Poziom doktorów obniży się.