Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Mistrzostwa Polski na Kubalonce

Najlepsi sprinterzy * Fot. Anna Karczewska/PZN

W miniony weekend na Kubalonce odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w biegach narciarskich. O medale postarali się reprezentanci istebniańskich klubów.

Najpierw rywalizowano w sprincie techniką klasyczną. Wśród kobiet triumfowała Monika Skinder (MULKS Tomaszów Lubelski), wyprzedzając Izabelę Marcisz (SS Prządki Ski) i (to spora niespodzianka) juniorkę Elizę Rucką (MKS Istebna). W kategorii młodzieżowej wygrała Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka).

W zmaganiach mężczyzn zwyciężył Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), za którym finiszowali Dominik Bury i Kamil Bury (obaj MKS Istebna). Dominik Bury zdobył zarazem złoto w grupie młodzieżowców.

Niedzielne starty wypełniły biegi techniką dowolną. Na dystansie 15 km zdecydowanie wygrał Dominik Bury, zdobywając złote medale w kategorii seniorów i młodzieżowców. Drugie miejsce zajął Mariusz Michałek z Istebnej, w przeszłości czołowy polski biegacz narciarski, który od kilku sezonów jest zawodnikiem kolarskiej Grupy JBG-2 CryoSpace.

W biegu kobiet na dystansie 10 km złoto zdobyła Izabela Marcisz, srebro Marcelina Kobielusz (SS-R LZS Sokół Szczyrk) z Istebnej, a brąz Agata Warło, która dołożyła jeszcze złoto w grupie młodzieżowej.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o