Sport Żywiec

Młode gimnastyczki dały popis w Łodygowicach

Fot. Paweł Szczotka

W wypełnionej po brzegi hali sportowej w Łodygowicach podczas I Ogólnopolskiego Turnieju w gimnastyce artystycznej „O Złotego Jednorożca” rywalizowało ponad 250 zawodniczek z 15 polskich klubów!

Młode zawodniczki w wieku od 4 do 14 lat rywalizowały w kilku kategoriach w układach tanecznych oraz w najbardziej widowiskowych występach z piłką, obręczą i skakanką.

Znakomicie spisywały się zawodniczki Oriona Łodygowice, które plasowały się w ścisłej czołówce (tu warto podkreślić, że wspomniany klub istnieje dopiero trzy lata).

Poza Orionem Łodygowice na macie pojawiły się zawodniczki z klubów: UKS Gliwice, Akademia Talentów, UKS Katowice, La Passione Łódź, La Passione Wrocław, Gracja Ząbkowice Śląskie, Gracja Łódź, UKS Energia Imielin, SGA Biała Podlaska, KKS Kalisz, SGAIS Pasja, Akademia Gimnastyki Artystycznej Sosnowiec, Art Gim Myslenice i Diament Dobczyce.

Turniej odbywał się pod honorowymi patronatami starosty żywieckiego Andrzeja Kalaty i wójta gminy Łodygowice Andrzeja Pitery. Organizatorem był Klub Sportowy Orion Łodygowice przy współpracy z Urzędem Gminy Łodygowice i Starostwem Powiatowym w Żywcu.

Wyniki (zwycięzcy oraz miejsca zawodniczek z Oriona Łodygowice i
SGAiS Pasja Bielsko-Biała)

Kategoria 2005 i starsze B light

1. – Wiktoria Rzepecka (Gracja Ząbkowice Śląskie)

Kategoria 2005 i starsze C

1. – Anna Błaszczyk (Diament Dobczyce)

Kategoria 2005 i starsze C light

1. – Sara Krekora (Gracja Ząbkowice Śląskie) i Dominika Mierzyńska (UKS Gliwice)

Kategoria 2006 B light

1. – Julia Stępień (Gracja Ząbkowice Śląskie)
3. – Łucja Kolanko (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2006 C

1. – Marta Paluch (UKS Energia Imielin) i Aleksandra Wysocka (UKS Gliwice)

Kategoria 2006 C light

1. – Lena Mynarska (SGAiS Pasja Bielsko-Biała), Amelia Łukiewicz (Diament Dobczyce) i Weronika Szeliga (Art Gym Myślenice)
2. – Dagmara Chrobak (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2007 B light

1. – Oliwia Jakubiec i Wiktoria Niedział (obie z KS Orion Łodygowice) oraz Weronika Matvienko (La Pasione Wrocław)
2. – Emilia Imielska (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2007 C

1. – Julia Gnusowska (Gracja Ząbkowice Śląskie)
2. – Emilia Czernek (KS Orion Łodygowice)
3. – Emilia Król i Patrycja Hetnał (obie z KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2007 C light

1. – Oliwia Cieślar (SGAiS Pasja Bielsko-Biała)
2. – Marta Macura (SGAiS Pasja Bielsko-Biała)
3. – Judyta Wchajzer i Oliwia Wasilewska (obie z SGAiS Pasja Bielsko-Biała)
4. – Roksana Pietyra (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2008 B light

1. – Antonina Barczyk (UKS Energia Imielin)
3. – Laura Stokłosa i Maria Kufel (obie z KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2008 C

1. – Natalia Miazga (Gracja Ząbkowice Śląskie)
2. – Julia Łopatka (KS Orion Łodygowice)
3. – Patrycja Kieca (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2008 C light

1. – Paulina Kowalik (Gracja Ząbkowice Śląskie), Barbara Rogoza (La Pasione Wrocław) i Emilia Wójcik (Akademia Talentów)
2. – Łucja Homa (SGAiS Pasja Bielsko-Biała)
3. – Karina Weber (KS Orion Łodygowice)
4. – Wiktoria Bogusz (SGAiS Pasja Bielsko-Biała)
5. – Julia Ćwikła (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2009 B light

1. – Maja Wydra (Gracja Ząbkowice Śląskie)
4. – Magdalena Górna (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2009 C

1. – Milena Jurkowicz (Diament Dobczyce) i Agata Przybył (La Pasione Łódź)
6. – Nikola Kania (Orion Łodygowice)

Kategoria 2009 C light

1. – Mila Sadlok (SGAiS Pasja Bielsko-Biała) i Klaudia Przytocka (Gracja Ząbkowice Śląskie)
2. – Maja Dobija (SGAiS Pasja Bielsko-Biała)
5. – Aleksandra Sadłek (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2010 B Light

1. – Maja Łysko (UKS Katowice)
2. – Lena Gluza (KS Orion Łodygowice)
3. – Milena Sobkowska i Weronika Buratowska (KS Orion Łodygowice)
5. – Martyna Gurdak (KS Orion Łodygowice) i Martyna Czarnynoga (SGAiS Pasja Bielsko-Biała)
6. – Laura Flos (SGAiS Pasja Bielsko-Biała)

Kategoria 2010 C

1. – Antonina Dzida i Nadia Wierzbinka (obie z KS Orion Łodygowice)
2. – Zuzanna Kufel (KS Orion Łodygowice)
3. – Julia Kępys i Karolina Nikiel (obie z KS Orion Łodygowice)
6. – Dominika Chrobak (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2010 C light

1. – Milena Merta (KS Orion Łodygowice) i Nikola Pijanowska (Art Gim Myślenice)
3. – Zuzanna Górecka (KS Orion Łodygowice) i Amelia Targosz (SGAiS Pasja Bielsko-Biała)
5. – Milena Korzim (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2011 B light

1. – Lena Walas (KS Orion Łodygowice) i Patrycja Szczepanek (UKS Energia Imielin)
3. – Hanna Gębala (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2011 C

1. – Pola Mochacka (UKS Gliwice)
4. – Julia Walas i Lena Bogusz (obie z KS Orion Łodygowice)
5. – Maja Pawlik (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2011 C light

1. – Antonina Serafin (Gracja Ząbkowice Śląskie)
8. – Julia Bandzul (KS Orion Łodygowice)
10. – Agata Prochota (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2012 B light

1.- Liliana Żurek (UKS Energia Imielin) i Laura Michta (Gracja Ząbkowice Śląskie)
2. – Wiktoria Wandzel (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2012 C

1. – Hanna Wysogląd (UKS Energia Imielin), Joanna Kamińska i Nadia Janiak (obie z KKS Kalisz)
3. – Martyna Weber (KS Orion Łodygowice)

Kategoria 2012 C light

1. – Maja Sztajnert (Aga Sosnowiec)
3. – Hanna Ścieszka i Nicola Marszałek (KS Orion Łodygowice)
4. – Aniela Dobija (KS Orion Łodygowice)
7. – Maria Latasz (KS Orion Łodygowice)
8. – Liliana Biłko (KS Orion Łodygowice)

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
eweli Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
eweli
Gość
eweli

Dziękujemy za objęcie patronatem medialnym naszych zawodów i wspaniałe zdjęcia!!