Sport Cieszyn

Motocross ponad granicami

Wielkie emocje czekają fanów motocrossu we wrześniu i październiku. Po obu stronach granicy, w Cieszynie i Petrovicach, będą mogli dopingować mistrzów kierownicy. Wystartują oni w międzynarodowych zawodach pod hasłem „Motocross ponad granicami”.

Warto sobie zarezerwować czas, żeby 16 września, przyjść na tor motocrossowy w Cieszynie Boguszowicach. Motory zawarczą tam już o 8.00, kiedy to zawodnicy i zawodniczki odbędą pierwsze jazdy treningowe. Po zapoznaniu się z torem będzie czas na przygotowanie maszyn do zasadniczej rywalizacji, a następnie przyjdzie pora ostrego startu. Zawody rozpoczną się w samo południe.

Na torze obserwować będziemy młodzież startującą w klasach 65 i 85, zapowiadany jest start kobiet(!) oraz rywalizacja amatorów w klasach MX1 i MX2 i weteranów. Nie zabraknie rzecz jasna walki elity w klasach MX2 i Inter MX2. Tutaj wyścigi będą rozgrywane w kategorii open.

Emocje motocrossowe potrwają do późnego niedzielnego popołudnia. A kolejne zawody z cyklu „Motocross ponad granicami” odbędą się 7 października w Cieszynie oraz 13 października w Petrovicach. Godziny treningów i startów są takie same.

Zawody organizują działacze klubów CKM Cieszyn i AMK Petrovice. – Emocji nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy kibiców – zachęca Maciej Wróbel, prezes Cieszyńskiego Klubu Motorowego.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o