Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Na ratunek czworonogom

Fundacja Psia Ekipa zaopiekowała się dzisiaj kilkunastoma zaniedbanymi psami. Do tej sytuacji doszło w Zbytkowie.

Psy były trzymane w jednym z gospodarstw na terenie tej wsi. O interwencję poprosił sołtys. Wolontariuszki z Fundacji Psia Ekipa na miejscu zastały kilkadziesiąt psów: zapchlonych, zarobaczonych, nieszczepionych. Jadły suchy chleb i śrutę.

Jak mówi Joanna Katarzyna Kraj z bielskiej Fundacji Psia Ekipa, która powiadomiła media o tej sprawie, udało się zabrać z gospodarstwa  16 psów, w tym wszystkie szczeniaki. Reszta zaniedbanych czworonogów czeka na pomoc, bo nie ma ich gdzie umieścić. Ważna jest pomoc ze strony osób, które mogłyby wesprzeć działania “Psiej Ekipy”.

Potrzebni są nie tylko nowi opiekunowie, ale też wsparcie finansowe. Trzeba bowiem pokryć koszty pobytu w lecznicy, odpchlenie, odrobaczenie, szczepienie, leczenie. Wolontariuszki liczą na zainteresowanie się problemem władz gminy Strumień, w której leży sołectwo Zbytków.

Można pomóc wpłacając darowiznę: Fundacja Psia Ekipa – Razem Dla Zwierząt, 72 1750 0012 0000 0000 3844 3399 z tytułem “Darowizna”, paypal: info@psiaekipa.pl. Więcej informacji pod numerem telefonu 608 427 792.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
asia Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
asia
Gość
asia