Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Niebanalne świąteczne bibeloty

Fot. GB BWA

Galeria Bielska BWA wyszła z ciekawą ofertą dla tych, których nużą już sztampowe ozdoby choinkowe czy banalne prezenty, jakimi obdarowują w okresie świątecznych swoich bliskich i znajomych.

Palcówka postanowiła zorganizować Targowisko (P)różności. Brzmi intrygująco, lecz idea przedsięwzięcia jest prosta. Lokalni artyści i rękodzielnicy zaprezentują w jego trakcie swoje prace (malarstwo, grafikę, ceramikę, biżuterię, tkaninę, zabawki i inne świąteczne gadżety), których trudno by szukać w sklepach i supermarketach. Wszytko to będzie można kupić w trakcie kiermaszu jaki odbywać się będzie w siedzibie GB BWA przy ulicy 3 Maja 11, w pierwszy grudniowy weekend od 10.00 do 18.00.

Twórcy, którzy chcą wystawić na sprzedaż swoje przedświąteczne dzieła mogą zgłosić swój akces pod adresem e-mailowym: fundacjagb@gmail.com. (ilość miejsc jest ograniczona a udział w imprezie wiąże się dla  wystawców z uiszczeniem opłaty).

Poza tym, w trakcie trwania Targowiska (P)różności zorganizowane zostaną warsztaty artystyczne z wykonywania ozdób witrażowych techniką Tiffany’ego. Prowadzić je będzie Joanna Rostek. Pod jej okiem  uczestnicy warsztatów będą samodzielnie wykonać takie ozdoby, które później będą mogli zabrać do domu. I w tym wypadku udział w warsztatach jest odpłatny (25 złotych od osoby)

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o