Cieszyn Na sygnale

Odblaskowy Adwent

Fot. KPP Cieszyn

Kolejny tysiąc elementów odblaskowych rozdany w ramach akcji: „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” Mundurowi rozmawiają z wiernymi i rozdają opaski odblaskowe podczas wieczornych mszy w kościołach.

Wizyty policjantów w kościołach miały miejsce w parafiach w Strumieniu, Kończycach Małych, Ogrodzonej i Pogwizdowie. – Cel akcji to oczywiście dotarcie do możliwie jak największej ilości osób i przekazanie im informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci podczas nabożeństw przestrzegają wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach. Mundurowi rozdają uczestnikom nabożeństw elementy odblaskowe w parafiach powiatu cieszyńskiego. Tym razem w ciągu weekendu rozdali ponad 1000 elementów odblaskowych – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Stróże prawa podczas krótkich prelekcji informują o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku i poza obszarem zabudowanym, jeżeli pieszy nie porusza się chodnikiem. Bo bezpieczny pieszy to ten, który jest widoczny!

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o