Bielsko-Biała Na sygnale

Piją i jadą…

Fot. Z archiwum portalu

Tylko w poniedziałek bielscy policjanci zatrzymali aż czterech nietrzeźwych kierowców. Wszystkim grozi kara nawet 2 lata więzienia.

Dwa z tych przypadków mogą budzić szczególny niepokój…

Pierwszy z nich to niechlubny „wyczyn”  28-letniego mężczyzny. Mundurowi zatrzymali go w Świętoszówce za kierownicą opla. Badanie alkomatem pokazało, że w jego organizmie buzują aż 3 promile alkoholu! 28-latek już stracił prawa jazdy.

Kolejne takie zdarzenie miało miejsce na ulicy Mostowej w Bielsku-Białej. Tu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena. Badanie alkomatem jego 45-letniego kierowcy pokazało z kolei ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu!

Jednocześnie policja przypomina, że – kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o