Bielsko-Biała Sport

Podium młodych bielszczanek

Fot. BKS

Siatkarki BKS-u zajęły trzecie miejsce w turnieju kadetek o puchar wiceministra Stanisława Szweda.

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda – tak brzmiała oficjalna nazwa – odbył się w ubiegły weekend w hali BKS Stal przy ulicy Rychlińskiego. W zawodach rywalizowało osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.
W grupie A najlepiej radziły sobie siatkarki BKS „STAL” Bielsko-Biała, prowadzone przez trenera Romana Gila, które wygrały wszystkie trzy mecze. Rywalizację w grupie B wygrały zawodniczki MKS Łańcut.
W półfinałach bielszczanki przegrały z drużyną 7R Solna Wieliczka (po tie-breaku), a MKS Łańcut wygrał z UKS Setbol Oświęcim. W finale MKS Łańcut pokonał zespół z Wieliczki i wyjechał z Bielska z pucharem wiceministra.

Wcześniej rozstrzygnęła się rywalizacja o niższe miejsca. W meczu o 7. miejsce austriacki Hotvolleys Wiedeń wygrał z trzecią drużyną BKS Stal. W spotkaniu o 5. miejsce druga drużyna BKS-u pokonała siatkarki z Jastrzębia. I wreszcie w pojedynku o 3. miejsce pierwsza drużyna BKS Stal wygrała z UKS Setbol Oświęcim.

Młodym bielszczankom przypadły też nagrody indywidualne: najlepszą atakującą turnieju została Sara Wagner, a najlepszą zagrywającą Kinga Stec (obie grały w pierwszej drużynie BKS-u).

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o