Wydarzenia Bielsko-Biała

Pomarańczowa kampania dla kobiet

Mat. prasowe

Trwa kampania “Nie Dla Przemocy Wobec Kobiet”.

Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej na przemoc wobec kobiet. 24 listopada w bielskim Centrum Handlowym Sarni Stok organizatorki rozprowadzały ulotki poświęcone przemocy oraz zawierające informacje, gdzie ofiara lub świadek przemocy – nieraz osamotnione i bezradne – mogą zwrócić się o pomoc.

Kampania ciągle trwa. 25 listopada to Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, a 10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. – Te dwie daty wyznaczają 16-dniowy okres naszej kampanii sprzeciwu wobec wszelkich form przemocy, która dotyka kobiety w różnym wieku, z rożnych grup społecznych, o rożnym statusie materialnym. Bo przemoc to nie tylko przemoc fizyczna, ale również psychiczna, ekonomiczna, zastraszanie w miejscu pracy, wulgarne słowa czy zmuszanie do niechcianych czynności seksualnych – mówią organizatorki z Soroptimist International,  międzynarodowej organizacji działającej od 1921 roku, zrzeszającej kobiety na wszystkich kontynentach i walczącej o poprawę ich statusu. Kampanię prowadzą razem z ONZ i innymi organizacjami pozarządowymi.

Pomarańczowy kolor, który towarzyszy kampanii, to symbol nadziei dla cierpiących kobiet i jasnej przyszłości bez przemocy. – Eliminacja przemocy domowej będzie zapewne trudnym i wymagającym czasu procesem, bo głęboko są zakorzenione stereotypy z minionych epok i nadal jest ciche społeczne przyzwolenie. Jednak poprzez takie kampanie jak nasza, uświadamiające istnienie tego zjawiska, piętnujące wszelkie formy przemocy wobec kobiet, zdołamy wyeliminować przemoc z naszego życia społecznego. Świat bez przemocy to świat pokoju i bezpieczeństwa. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej soroptymistycznej kampanii. Niech głośno wybrzmiewa nasz wspólny sprzeciw wobec przemocy dotykającej kobiet, zjawiska którego nie powinno być w XXI wieku – mówią organizatorki. Więcej szczegółów na stronie www.soroptimist-bielsko.pl

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Franuś Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Franuś
Gość
Franuś

Jeśli mowa o świecie pokoju i bezpieczeństwa to jest inna data: Międzynarodowy Dzień Pokoju obchodzony 21 września i może czasem kampanię kobiet przedłużyć. Jest przemoc dominująca względem kobiet ale czy nie ma w ogóle mężczyzn poddanych przemocy i kobiety tego nie zauważają?