E-edukacja Cieszyn

Prelekcje z Wodźminem

Lekcja w SP w Strumieniu. Fot. Z archiwum organizatorów

Skąd się bierze woda w kranie? Jak wygląda obieg wody w przyrodzie? Jakie dziwne przedmioty znajdują pracownicy oczyszczalni ścieków? Dlaczego toaleta to nie śmietnik? To tylko kilka z długiej listy pytań, na jakie odpowiadali prowadzący ekologiczne prelekcje pracownicy Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej.

Cała akcja wymyślona oraz przeprowadzona została przez pracowników Wodociągów. Jej głównym bohaterem był Profesor Wodźmin Beskidzki, który wziął udział w wykładach w 16 placówkach na terenie całego powiatu cieszyńskiego. W prelekcjach uczestniczyło łącznie prawie 1600 dzieci!

Galopujące zanieczyszczenie środowiska to z roku na rok coraz większy problem, który dotyczy nas wszystkich. Dorośli często go bagatelizują, ale dzieci chętnie słuchają o tym, jak oszczędzać wodę i dlaczego po leśnym pikniku trzeba zabierać swoje śmieci – wyjaśnia Beata Halama, prezes Wodociągów.  – Kształtując proekologiczne
postawy u najmłodszych, kształtujemy jednocześnie ich przyszłe nawyki, dzięki którym stan naszej planety może choć trochę się poprawić – dodaje. Prelekcje okazały się na tyle dużym sukcesem, że profesor Wodźmin dostał zaproszenia do kolejnych placówek w powiecie cieszyńskim.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o