Wydarzenia Bielsko-Biała

Rudzica: Uroczyście otwarto sportowe zaplecze

Zdjęcia: Mirosław Galczak

Półtora miliona złotych kosztowało nowe zaplecze sportowe przy boisku w Rudzicy. Połowę kosztów tej inwestycji pokryto dzięki środkom rządowym.

Dzisiaj uroczyście otwarto nowy budynek zaplecza sportowo-gospodarczego w Rudzicy. Odbyło się to przy udziale władz Jasienicy na czele z wójtem Januszem Pierzyną i zaproszonymi gośćmi, w tym wiceministrem rodziny Stanisławem Szwedem i starostą bielskim Andrzejem Płonką.

Dwukondygnacyjny obiekt, oddany do użytku już 5 października, powstał obok przyszkolnego boiska sportowego. Będzie służył jako szatnia i zaplecze dla piłkarzy, korzystających z kompleksu boisk. Na górnej kondygnacji powstała sala ćwiczeń, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W dolnej części znajduje się zaplecze sportowe z szatniami, natryskami i magazynami.

Prace kosztowały ponad 1,5 miliona złotych, ale nie zostały sfinansowane wyłącznie z budżetu gminy. Samorząd pozyskał 787 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– To inwestycja dowodząca wszechstronnego rozwoju naszej gminy, społeczności, różnorakich zainteresowań i pasji, aktywnego wypoczynku, rekreacji i zabawy, a co najważniejsze – dla osób niepełnosprawnych – stwierdza wójt Janusz Pierzyna.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
zoka Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zoka
Gość
zoka

czy naprawdę wszędzie musi być czarny do polewanie wodą po nowej elewacji !!??