Cieszyn Kultura i rozrywka

Skoczów i Karwina promują czytelnictwo

Fot. BM w Skoczowie

W Bibliotece Regionalnej w Karwinie odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci przeprowadzone przez Bibliotekę Publiczną w Skoczowie w ramach trwającego międzynarodowego projektu „Współpraca i rozwój bibliotek w Karwinie i Skoczowie”.

– W czerwcu bibliotekarze z Karwiny złożyli wizytę w Skoczowie i przeprowadzili zajęcia dla naszych skoczowskich przedszkolaków. Teraz przyszła pora na rewizytę. Najmłodsi czytelnicy biblioteki w Karwinie mieli okazję zapoznać się między innymi z legendami Śląska Cieszyńskiego oraz historią regionu, a potem tworzyli obrazki przedstawiające stwory z tych opowieści – mówi Marcin Wieczorek, dyrektor Biblioteki Publicznej w Skoczowie.

Zajęcia przeprowadziła animatorka Barbara Szlauer i było to kolejne już działanie zrealizowane w ramach projektu. Następną imprezą będzie Jarmark Książek, który zaplanowano na 11 października na skoczowskim rynku. Impreza rozpocznie się o 9.00.

– Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Jarmarku Książek. Będzie można zapoznać się z ofertą naszej biblioteki oraz Biblioteki Regionalnej w Karwinie, ale także cieszyńskich księgarni. Nie zabraknie też zajęć dla dzieci, zaś na scenie wystąpią zespoły muzyczne ze Skoczowa i Karwiny – dodaje Marcin Wieczorek.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o