Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Smaczne pożegnanie

Fot. Edyta Łepkowska

Kto przybył na tegoroczny Gminny Konkurs Potraw Regionalnych w Toporzysku, nie miał najmniejszych szans na to, by skosztować wszystkich przygotowanych smakołyków. Bynajmniej nie dlatego, że ich zabrakło. Wręcz przeciwnie – rozmaitych frykasów było po prostu zbyt wiele.

Dwudziesta pierwsza edycja tej imprezy, która co roku odbywa się w innej wiosce gminy Jordanów, bardzo różniła się od poprzednich. Tym razem nie było wygranych ani przegranych. Wszystkie koła gospodyń wiejskich, które brały udział w rywalizacji, dostały równorzędne pierwsze nagrody. Komisje oceniające potrawę i nalewkę konkursową, czyli zupę cebulową i miodówkę, uznały, że w tym roku trzeba potraktować zawodniczki łagodniej.

A to z powodu wyjątkowego charakteru, jaki przybrała impreza. Zamieniła się ona w swoiste pożegnanie z wójtem Stanisławem Pudo, który stał u steru gminy przez ponad 26 lat, a koniec tej kadencji uznał za dobrą okazję do przejścia na zasłużoną emeryturę. Każde KGW przygotowało dla niego jakąś niespodziankę. Również to, które przybyło z partnerskiej gminy Jordanów Śląski. Padło wiele ciepłych słów, była też okazja do wspomnień nad kieliszkiem miodowej nalewki, której mogli posmakować wszyscy, którzy nie przyjechali na imprezę jako kierowcy.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o