E-edukacja Wadowice

Sosnowice: Z poradami i odblaskami do seniorów

Jest prawie niemożliwe, by któryś z uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach nie wiedział, co trzeba robić, by być bezpiecznym na drodze. Przez dwa miesiące był to bowiem we wszystkich klasach temat numer jeden.

 

Podstawówka przystąpiła do Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła, w ramach którego działo się w niej bardzo dużo. Były to między innymi spotkania ze strażakami ochotnikami z Sosnowic i Brzezinki oraz policjantami z posterunku w Brzeźnicy, Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, pochód promujący noszenie elementów odblaskowych. Uczniowie doskonalili technikę jazdy na rowerze i rywalizowali w różnorodnych konkursach nawiązujących do motywu przewodniego cyklu. Jedną z ciekawszych akcji było pisanie listów, w których wnuczęta apelowały do babć i dziadków o zachowanie ostrożności na drodze, bez względu na to, czy poruszają się pieszo, samochodami czy rowerami. Świetnym pomysłem okazały się też odwiedziny w Domu Seniora w Marcyporębie, gdzie uczniowie klasy piątej zaprezentowali krótkie przedstawienie i obdarowali pensjonariuszki placówki opaskami odblaskowymi. Seniorki były zachwycone wizytą!

 

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Jerzy W Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy W
Gość
Jerzy W

Według mnie raczej pensjonariuszki nie będą korzystać z opasek odblaskowych gdyż według mnie powinien być sprawny monitoring w danej placówce oraz poza domem .