Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Starostwo nagrodziło ludzi kultury

Podczas uroczystej gali w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej starosta Andrzej Płonka i przewodniczący Rady Jan Borowski złożyli gratulacje i wyrazy uznania przedstawicielom świata kultury.

Najpierw Starostwo uhonorowało okolicznościowym medalem tych, którzy przez 20 lat swoją pracą i działalnością na rzecz kultury przyczynili się do rozwoju kultury w powiecie bielskim oraz tworzenia pozytywnego wizerunku powiatu. Zaszczytny medal otrzymali: Bogdan Kocurek – dyrektor Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej, Leszek Miłoszewski – dyrektor ROK w Bielsku-Białej, Wanda Gryboś-Sznel – dyrektor POPP ART. w Czechowicach-Dziedzicach, Jolanta Danek – z-ca dyrektora MGOK Wilamowice, Halina Kubisz-Muła – instruktor teatralny, Marek Małecki – dyrektor DK w Kozach, Aleksander Nowak – dyrektor MGOK Wilamowice, Juliusz Wątroba – poeta, aktor, satyryk, Florian Kohut – wybitny malarz, Kuba Abrahamowicz – aktor, konferansjer, animator kultury.

Następnie słowa uznania skierowano do kierowników zespołów obchodzących w ubiegłym roku jubileusze: Janiny Rosiek – dyrygent Amatorskiego Chóru „Cantica” z Bystrej, Danuty Pawlus – kierownik Zespołu Regionalnego „Jaworze”, Janusza Kobzy – kierownika Zespołu Regionalnego „Dudoski”, Alicji Dusik – kierownik Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca „Wilamowice”.

Głównym punktem gali było wręczenie wyróżnień aż 21 animatorom życia kulturalnego lokalnej społeczności, które otrzymali: Anna Puczka i Magdalena Wodniak-Foksińska z gminy Bestwina, Anna Kasińska i ks. Marek Bandura z gminy Buczkowice, Jadwiga Grygierczyk, Maria Kubik, Tomasz Janusz i Jacek Cwetler z gminy Czechowice-Dziedzice, Krzysztof Przemyk z gminy Jasienica, Ryszard Stanclik i Andrzej Śliwka z gminy Jaworze, Adam Hałat i Jerzy Jurzak z gminy Kozy, Barbara Gacek i Maria Tolarczyk z gminy Porąbka, Edward Kruczek i Zofia Górna z gminy Szczyrk, Anna Sznajder i Bożena Tobiasz z gminy Wilkowice, Beata Nycz i, Cecylia Puzoń z gminy Wilamowice.

Galę zakończyło wręczenie podziękowań za współorganizację wydarzeń kulturalnych wraz ze Starostwem Powiatowym w Bielsku-Białej, które otrzymali: wiceprzewodniczący Zygmunt Gawlas i Henryk Skrzyżala – za organizacje Zjazdu Towarzystw Regionalnych w Rudzicy, sekretarz gminy Wilkowice Alicja Raszka-Micherdzińska za bardzo dobrą współpracę i pomoc w organizacji Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek w Bystrej, dyrektor GOK „Promyk” w Bystrej Agnieszka Sech za bardzo dobrą współpracę i pomoc w organizacji Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek w Bystrej, dyrektor GOK w Porąbce Anna Jezierska za wspaniałą współpracę podczas organizacji „Święta Powiatu Bielskiego” w Porąbce.

Spotkanie – w którym uczestniczyli m.in. posłowie na Sejm: Grzegorz Puda, Jacek Falfus i Mirosław Suchoń, senator Andrzej Kamiński, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz wiceprezydent Bielska-Białej Przemysław Kamiński – śpiewem umilił Zespół Regionalny „Dudoski” z Jasienicy.

Autorem fotoreportażu jest Mirosław Galczak

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o