E-edukacja Cieszyn

Sto lat cieszyńskiego „Gastronoma”

W “Głosie Ziemi Cieszyńskiej” znalazła się pamiątkowa publikacja o historii szkoły, dlatego każdy, kto wziął udział w gali, otrzymał bezpłatny egzemplarz tygodnika.

Cieszyński Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej świętuje stulecie.

W jubileuszowej uroczystości licznie wzięli udział absolwenci, obecni uczniowie oraz nauczyciele, a także wielu zaproszonych gości.

Piękną historię dawnej Polskiej Szkoły Handlowej przedstawiono w skrócie w prezentacji multimedialnej, gdzie nie zabrakło archiwalnych zdjęć.

– Budowana przez sto lat pozycja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie i jej uczniów nie jest dziełem przypadku. Osadza się w zbiorze wartości uznawanych za najważniejsze, a poziom kompetencji zawodowych i doświadczeń wnoszonych przez nauczycieli mają wpływ na indywidualny rozwój każdego młodego człowieka – mówiła Lilianna Zemła, dyrektor ZSEG.

Podczas uroczystych obchodów stulecia nie mogło zabraknąć odznaczeń. Złotą odznakę „Za zasługi dla województwa śląskiego” nadaną szkole odebrała z rąk Sylwii Cieślar, przewodniczącej sejmiku wojewódzkiego, dyrektor Lilianna Zemła. Przyznane też zostały Medale Komisji Edukacji Narodowej.

O część artystyczną uroczystości zadbali uczniowie ZSEG, serwując publiczności ciekawe występy – zarówno taneczne, jak i wokalne. Ważnym punktem jubileuszowych obchodów było także zwiedzanie szkoły, która przez sto lat swojego istnienia zmieniła się nie do poznania…

 

Autorką zdjęć jest Natalia Tokarska.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o