Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Stu „terytorialsów” na Magurce

Fot. Irek Dorożański, 13. ŚBOT

W niedzielę na szlakach Beskidu Małego będzie ćwiczyć prawie stu żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

„Terytorialsów” będzie można spotkać przede wszystkim w okolicach Magurki i Przełęczy Przegibek. Blisko stu żołnierzy będzie pokonywać szlaki w marszu ubezpieczonym na nartach skiturowych oraz na rakietach śnieżnych.

– Chcemy pokazać „terytorialsom” pełen wachlarz możliwości rozwoju w WOT. Musimy też pamiętać, że południe naszego województwa to tereny górzyste. Niezbędna do funkcjonowania i działania w takim terenie jest więc umiejętność poruszania się na nartach czy rakietach śnieżnych – podkreśla dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, pułkownik Tomasz Białas. Jak zaznacza, szkolenie narciarskie jest w programie szkolenia każdego żołnierza, nie tylko OT.

– Pokonywanie szlaków na skiturach czy rakietach śnieżnych w pełnym umundurowaniu i z bronią nie jest łatwe szczególnie dla osób, które pierwszy raz będą miały narty na nogach. Dzięki instruktorom i szkoleniom z pewnością jednak „terytorialsi” szybko zdobędą nową umiejętność – uważa Monika Ligejka z 13. ŚBOT.

8
Skomentuj

avatar
6 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
8 Komentarzy
StanisławNarciarzAdamArekZoltan Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stanisław
Gość
Stanisław

bardzo ładnie piszecie tu o mieszkańcach swojego regionu którzy zamiast siedzieć przed telewizorem i naciskać pilota postanowili zrobić coś dla kraju i mieli odwagę podjąć się nowego wyzwania brawo brawo.

Narciarz
Gość
Narciarz

Widziałem ich dzisiaj w “akcji”. Dramat. Oni są niebezpieczni dla zwykłych turystów jak i dla siebie. Żal było patrzyć. Ktoś kto odpowiada za szkolenie jest totalnym nieukiem. Większość nie potrafiła nawet nieść nart nie mówiąc o jeździe. Mam nadzieję, że reszta naszego WP jest lepiej wyszkolona…

Arek
Gość
Arek

Powinni dać pokaz swoich umiejętności przy ratowaniu Szczyrku kiedy był zasypany śniegiem a harnasie nie mieli ochoty machać łopatami

St@n
Gość
St@n

Śmiechu warte weekendowe pospolite ruszenie. Sieroty które nie dostały się do służb mundurowych udają armię szmaciarewicza. Jakaś kpina . To tak jakby za komuny być w ORMO.

Zoltan
Gość
Zoltan

Politykę tu Waść uprawiasz, wiem ZOMO było Ci bliższe.

Adam
Gość
Adam

A znasz ich i byłeś na ich szkoleniu rozumiem że tak oceniasz? Czy może jednak jesteś zwykłym hejterem?

Tadeusz
Gość
Tadeusz

@Jan
Jedź na pogrzeb

Jan
Gość
Jan

a czy GOPR został już powiadomiony?