Na sygnale Żywiec

Szaleńcy na drogach Żywiecczyzny

Fot. Wojciech Ciomborowski

Dantejskie sceny rozgrywały się na drogach powiatu żywieckiego w ostatni weekend. Wyczyny kompletnie pijanych kierowców mrożą krew w żyłach i zaskakują nawet policjantów.

10 listopada tuż po 16.00 zaalarmowano policjantów o kraksie na ulicy Krakowskiej w Gilowicach. Jak ustalili, 55-letni mieszkaniec powiatu prowadzący suzuki przydzwonił w volkswagena passata, za kierownicą którego siedział 51-letni wiślanin. Badanie alkomatem wykazało, że miejscowy kierowca miał ponad dwa promile. Co więcej, nie tylko z tego powodu nie powinien wsiadać za kółko. Jegomość nigdy nie miał prawa jazdy! Za takie nagromadzenie głupoty grozi mu co najwyżej dwuletnia odsiadka i seria mandatów za wykroczenia drogowe.

Jeszcze większy popis 11 listopada dał 27-letni żywczanin. Na chwilę przed 18.00 świadkowie zaalarmowali policję o wyjątkowo niebezpiecznej jeździe tego kierowcy srebrnego audi. Mundurowi próbowali zatrzymać pirata na ulicy Piłsudskiego w Żywcu. Ten jednak, widząc radiowóz z włączonymi sygnałami, tylko… dodał gazu. Gdy mu się znudziła ucieczka, wjechał na chodnik, gdzie udało się go zatrzymać. Ale i to nie było proste, bowiem pijany jak bela drogowy łobuz nie słuchał poleceń funkcjonariuszy i zachowywał się agresywnie. Za nic nie chciał wysiąść z pojazdu. Gdy policjanci sobie z nim poradzili, przewieźli go do izby wytrzeźwień. Mężczyzna miał bowiem rekordowe cztery promile! Jeśli sędzia będzie surowy, może go posłać za kraty na dwa lata.

4
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
JanJerzy WleonManiek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

Ciekawostką jest,że cały sezon letni motocykliści szaleją w rejonie zapory w Tresnej i nie ma żadnej interwencji ze strony policji.

Jerzy W
Gość
Jerzy W

Mnie natomiast zaskakuje wasz niesamowity humor podczas prowadzenia pojazdów służb mundurowych wobec tego nie wierze w nic co jest napisane na wasz temat w środkach masowego przekazu łącznie z waszym ubóstwem finansowym Żegnam kłamczuszków .

Maniek
Gość
Maniek

Trzeźwi nie lepsi

leon
Gość
leon

To jest właśnie polskie prawo chłop zabił swoją świnie i dostał 3 lata a taki bandyta drogowy mandat i zakaz prowadzenia pojazdów ktory i tak ma w d…ie wcale sie nie dziwię że chce się zrobic porządek z sądami