Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Szczepionki dla rudzielców

Fot. UG Tomice

Przez około półtora tygodnia trzeba będzie uważać na psy podczas spacerów. Najlepiej wyprowadzać je w kagańcu i nie spuszczać ze smyczy. Chodzi o to, by nie połykały przeznaczonych dla lisów szczepionek przeciwko wściekliźnie.

 

Będą one zrzucane z samolotów oraz ręcznie wykładane na terenie województwa małopolskiego w okresie od 9 do 19 listopada. Szczepionki umieszczone są w przynętach o kształcie walca, koloru szarozielonego. Nie należy ich dotykać, podnosić, a tym bardziej rozłamywać. W razie kontaktu ze szczepionką trzeba natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Jeśli połknie ją domowy czworonóg, warto skontaktować się weterynarzem.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Jerzy W Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy W
Gość
Jerzy W

Jednocześnie liczę na pojawienie się szczepionek przeciwko psiej grypie Wiele osób nawet z tego powodu nie wychodzi ze swoich pomieszczeń z powodu być może choroba zbierze obfite żniwa w sklepach na ulicach . Należy się w sklepach domagać zaświadczenia odnośnie byłej choroby od służb mundurowych . Nie obsługujemy klientów bez poświadczenia o swoim stanie zdrowia