Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Sześć złotych par

Fot. Edyta Łepkowska

Dzień ślubu pamiętają jeszcze tak wyraźnie, jakby przeżyli go zaledwie wczoraj. Aż trudno im uwierzyć, że od tamtej pory minęło okrągłe pół wieku. Sześć par z Jordanowa obchodziło w tym roku złote gody, czyli pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

 

Z tej okazji jubilaci zostali w ostatnią sobotę zaproszeni do ratusza, gdzie w sali obrad przygotowano dla nich prawdziwą ucztę. Zanim jednak zasiedli do stołu, burmistrz Andrzej Malczewski odznaczył ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a następnie wszyscy wznieśli toast symboliczną lampką szampana. Jak co roku, uroczystość ubarwił występ grupy śpiewaczej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jordanowie wraz z grającym na akordeonie dyrektorem tej placówki – Janem Hanusiakiem. Panie z zespołu, które uczęszczają do MOK-u również na zajęcia twórcze, wręczyły jubilatom własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

 

Na uroczystości w ratuszu zjawiło się pięć par: Krystyna i Jan Antoszowie, Stanisława i Franciszek Palaczowie, Kazimiera i Tadeusz Rysiowie, Anna i Jan Wincenciakowie oraz Elżbieta i Narcyz Zdebscy. Szóstej – Danucie i Antoniemu Koskom burmistrz zawiózł medale i upominki do domu.

 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o